690 680 960

Przecięli wstęgę na wyremontowanej drodze Lubartów – Parczew. Trasa została uroczyście otwarta (zdjęcia)

Dwa lata temu była to jedna z dróg, o najgorszej nawierzchni w naszym regionie. Dzisiaj uroczyście oddano do użytkowania wyremontowaną trasę Lubartów – Parczew. Jak wyjaśniano podczas otwarcia, to jednak z największych inwestycji drogowych województwa lubelskiego.

W środę odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 815 Lubartów – Parczew. Prace przy przebudowie drogi trwały blisko 1,5 roku i prowadzono je na odcinku blisko 35 kilometrów na terenie miast: Parczew i Lubartów oraz gmin Parczew, Siemień, Niedźwiada, Ostrówek, Lubartów. Trasa została dostosowana do parametrów technicznych i użytkowych drogi klasy „G”, a więc zwiększyła się szerokość pasów ruchu z 3 do 3,5 m.

Przebudowano ponad 40 skrzyżowań z drogami lokalnymi, powstały ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe, remont przeszło też 8 mostów na ciekach wodnych, a w Szczekarkowie tego typu obiekt został wybudowany od podstaw. Wykonawca musiał też wybudować 7,7 km dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego oraz przejścia dla zwierząt. Stworzono też dwururowe podziemne przejście pod nasypem kolejowym dla rowerzystów i pieszych. Powstało również miejsce do ważenia i kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego.

Prace związane z przebudową zakończyły się w połowie grudnia ub. roku. Wartość inwestycji wyniosła ponad 243,5 miliona złotych, z czego prawie 202 miliony złotych to dofinansowanie ze środków unijnych. Wykonawcą inwestycji była firma Strabag.

(fot. UMWL, Strabag)

44 komentarze

 1. Redakcjo może byście wyjaśnili dlaczego tylko jedno rondo jest oświetlone przy wyjeździe z Lubartowa w stronę Parczewa

  • ciemno wszędzie głucho wszędzie co to będzie…odebrane a lampy za słabe i nie właczone

 2. Fajna droga a ścieżka rowerowa jeszcze fajniejsza !!!! 🙂

  • gdzie masz śceżke oznaczen nie ma na Wojska Polskiego. Lubartów nie powinien podpisać w ogóle odbioru, bo mieszkańcom źle zrobili, chodników nie ma a w opisie projektu żeby kase z unii wziąść to wpisali. Po co paśnik i Zybałowa pojechali? czy sie to szczycić? Takim niewypałem dla mieszkańców Lubartowa? Może w Parczewie mają fajniej dlatego tam odbieraju, tutaj by im świeczki na tym rowie postawili.

 3. ci ze zdjęcia najwięcej wylali potu przy tej modernicazji eielki wstyd! !!!

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy