690 680 960

Przechodziła na zielonym, wjechał w nią kierowca range rovera

Wczoraj na jednym z przejść dla pieszych w Świdniku doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W środę po godzinie 9 na ul. Wyszyńskiego w Świdniku doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 69-latek kierujący pojazdem marki Range Rover poruszał się ul. Niepodległości w kierunku al. Lotników Polskich. Będąc na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego skręcił w lewo i nie ustępując pierwszeństwa przejścia na oznakowanym przejściu dla pieszych wjechał w 71-latkę znajdującą się na pasach.

Kobieta z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Za spowodowanie wypadku kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

 1. Sprawcy wypadku pozostaje zamiana rovera na rower.

 2. Nie wiem jak często bywacie w Świdniku, ale (może to zabrzmi jak żart) w tym mieście rowerzyści przeprowadzają rowery przez przejazdy rowerowe.
  Jeżeli tak czują się bezpiecznie nie mam o to pretensji, choć jest to niezgodne z przepisami.

 3. W żaden sposób nie bronię kierowcy, bo nie byłam świadkiem, ale zauważyłam że w Świdniku pieszy nie uważają na przejściach, nie tylko kierowcy powinni uważać, ale pieszy też muszą się rozglądać i trochę myśleć, a jak jeżdżę to widzę ze często pieszy czuje się jak król, bo on idzie na pasy, za mną żadnego samochodu, mógł by poczekać 3sekundy i przeszedł by spokojnie, ale nie… Lepiej w ostatniej chwili wpier….ć się na przejście, bo ma puerszenstwo, a przy rondach i skrzyżowaniach polikwidowala bym przejścia, bo jest ta sama sytuacja, człowiek chce zjechać z ronda, za nim sznur samochodów ale nie, nagle ostro hamuje bo pieszy się wpierd… nawet nie rozglądając się czy w ogóle nie stwarza niebezpieczeństwa.

  • Kolejna mądra. A jeśli pieszy jest niewidomym, to też ma się rozglądać?
   A jeśli ma porażenie mózgowe i nie wie co to samochód? To też ma uważać?

   Kiedy wy durni kierowcy się nauczycie, że zbliżając się do PDP macie psi obowiązek zwolnić na tyle, żeby zdążyć zahamować przed takim niewidomym nawet jeśli wam postawi krok 5 cm przed maską?

   Zrzucanie winy na pieszych jest oznaką ekstremalnej głupoty.

   • @ Jarek
    „Kiedy wy durni kierowcy się nauczycie, że zbliżając się do PDP macie psi obowiązek zwolnić na tyle, żeby zdążyć zahamować przed takim niewidomym nawet jeśli wam postawi krok 5 cm przed maską?”

    Obserwując pieszych to połowa to ślepi i opóźnieni…
    Spaceruj tak dalej w przeświadczeniu, że kierowca zawsze się zatrzyma to poobserwujesz panoramę miasta z kilku metrów jak rozpędzony pijak Cię zgarnie, albo dziadek zasłabnie za kierownicą…

    • Podpisuje się. Najlepiej jeszcze smartfon wyciągnąć i nawet nie spojrzeć w lewo/prawo jak się uczy od podstawówki.

  • pieprzysz jak potłuczona , chyba cie rejcz rower stuknął

 4. dożywotni zakaz prawajady dla bencwała

 5. Co do przejść w Świdniku to święta racja są bardzo źle umieszczone za blisko skrzyżowania tego na którym doszło do wypadku tak samo i ronda przy Wenus dodać tam drogę rowerową to już kompletny szczyt głupoty po prostu stało się każdemu może ślę zdarzyć. Zastanówcie się po co piszecie takie głupoty że rzygać się chce czytając to

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska