Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudowują drogę z Lublina do Biłgoraja. Kierowców czeka siedem wahadeł

Ciężkie miesiące czekają kierowców, którzy korzystają z trasy łączącej Lublin z Biłgorajem. Od Piotrkowa do Wysokiego w kilku miejscach wprowadzono ruch wahadłowy.

Trwają zaawansowane prace związane z przebudową kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj. Na ponad 17 kilometrach trasy, pomiędzy miejscowościami Piotrków a Wysokie, występują utrudnienia w ruchu. Najpoważniejsze z nich, to wprowadzenie w siedmiu miejscach ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Dla kierowców oznacza to, o wiele dłuższy czas przejazdu, niż zazwyczaj.

Będzie to kolejny z odcinków drogi wojewódzkiej nr 835, jaki zostanie wyremontowany. Trasę tą każdego dnia pokonuje blisko 8 tysięcy pojazdów. Większość kierowców od dawna narzeka na stan nawierzchni, droga jest wąska, pełna zakrętów, kolein a nawierzchnia tak dziurawa, że czasami omijając jedną wyrwę wpada się w dwie kolejne.

Przebudowana trasa będzie miała taki sam standard, jak ukończone już odcinki. Na podjazdach i wzniesieniach wybudowany zostanie dodatkowy pas jezdni, aby pojazdy jadące wolniej nie wstrzymywały ruchu. Powstaną też drogi serwisowe a także chodniki.

Kierowcy, którzy nie chcą tracić czasu w oczekiwaniu na możliwość przejazdu, mogą korzystać z alternatywnych tras przejazdu. Z Piotrkowa do Wysokiego można dojechać przez Bychawę. Droga ta jest o 5 km dłuższa, jednak przy większych korkach, czas przejazdu z pewnością będzie krótszy. Prace mają potrwać do końca roku.

(fot. nadesłane)
2017-04-07 18:18:56

20 komentarzy

  1. Czyli teraz to tragedia dla większości bo wahadła, bo przebudowa drogi? Lepiej wam się jeździ po tej dziurawej? Czy tak źle jeździ się po odcinku Biłgoraj-Wysokie?

  2. Swiatla sa juz od tygodnia jak nie dluzej. Wiadomosc w pore, a zaplon jak w „maluchu”.

  3. Przez Bychawe ? Super alternatywa. Szczególnie przez Zaraszow. Takie doły że można koła zgubić. To już lepiej stać na tych wahadlach

  4. Jak chcecie przez Bychawę jechać to polecam drogę przez Starą wieś drugą, Wolę Gałęzowską – droga jest ok. Jechałem przez Zaraszów i faktycznie droga wygląda jak na Księżycu…

  5. polecam policji ten odcinek bo cwaniactwa jeżdżącego na czerwonym na pewno nie zabraknie

  6. jeżdżę codziennie przez ten „remont” i organizacja ruchu woła o pomstę do nieba… roboty prowadzone po jednej stronie drogi blokując pas ruchu przez koparkę i ciężarówkę a za nimi zakręt i wzniesienie i nie ma nikogo sterującego ruchem… już kilka razy widziałem sytuacje że na styk się ktoś zmieścił bo nikt nie jedzie tam 40km/h

Z kraju

Polityka i społeczeństwo