Przebudowa Placu Litewskiego: Trwa układanie nawierzchni alejek

Przebudowa Placu Litewskiego wchodzi na kolejny etap. Układane są coraz większe fragmenty nawierzchni pieszych alejek i centralnej części Placu.

Do niedawna duże granitowe płyty leżały jeszcze na paletach, a grunt Placu Litewskiego był wciąż stabilizowany. Kilka dni temu rozpoczęło się już układanie płyt. Pierwsze większe fragmenty nowej nawierzchni Placu Litewskiego powstają w pobliżu Pomnika Unii Lubelskiej.

Od ubiegłego tygodnia, w pobliżu budynków wydziału politologii UMCS i hotelu Europa, trwa już układanie nawierzchni alejek. Będzie ona wykonana z granitowej kostki. Wszystko jest wykonywane dokładnie i ręcznie, kostka po kostce. Po ułożeniu spojenia między kostkami będą wypełnione specjalną fugą, która wraz z granitowym materiałem stworzy płaską powierzchnię.

Nowa fontanna to obecnie miejsce kontrastów. Jej główna niecka, położona bliżej północnej części Placu jest spokojna, prace w niej idą przede wszystkim dokładnie. Prace budowlane zakończyły się tu już kilkanaście dni temu i teraz wnętrze niecki jest dokładnie czyszczone, bo w takich warunkach należy zaizolować betonową nieckę.

Praca wre w mniejszej, południowej niecce. Tam wciąż trwają prace instalacyjno-budowlane.

2016-08-25 18:27:09
(fot. UM Lublin)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Wspolczuje chlopakom. Obowiazek kasku przy ukladaniu kostki. Coz budowa to budowa. Zawsze ptak przynajmniej nie nasra bo innego zagrozenia nie ma.

  • Moze misza by tam z dronem poleciał to by było coś widać bo z tych zdjęć to niewiele.

  • Przecież to pokazówka dla pismaków, widać to po tych kamizelkach odblaskowych nówka sztuka, bez pismaków nikt nie zakłada do takich głupot.

 2. Ja bardziej współczuję dziewczynom, które bedą po tych alejkach chodzić …

  • Jestem dziewczyną i nie uważam, że trzeba współczuć, bo skoro się jakaś pannica decyduje na szpilki czy inne niewygodne buty, to potem pożałuje i się zastanowi jakie buty gdzie założyć.

   • chyba chodzi o dziewczyny z wózkami, a nie te co przyjdą po lansować się, a potem na balaty w jakimś disko z finałem na tylnym siedzeniu auta zaparkowanego na k… dołku. Jak będziesz mieć dziecko to zrozumiesz, a póki co udanej zabawy.

 3. Patrząc po zdjęciach będzie to piękny betonowy placek.

  • Kto wymyślił ten typ kostki ? Przecież małe dzieci, nawet średnio chodzace, będą się przewracac, bo będą zaczepiac o krzywe i wystające kanty każdej kostki. Z moim dzieckiem nie mogę pójść na stare miasto, bo jak nie kwestia przewrocenia, to rozciecia dłoni. Brawo ja.

   • Wypasaj sobie bachora gdzie indziej, jak nie potrafi chodzić. Szkoda jeszcze, żeby infrastrukturę miejską pod niego projektować.

   • Ile lat mną Twoja pociecha?

   • Czytaj : „Po ułożeniu spojenia między kostkami będą wypełnione specjalną fugą, która wraz z granitowym materiałem stworzy płaską powierzchnię”.

 4. To ile za pierwszą godzinę parkowania pod placem, bo nie doczytałem?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja