690 680 960

Przebrał się za kuriera i odebrał 50 paczek ze złotą biżuterią. Jubiler się przeraził, kiedy wszedł prawdziwy kurier

Doskonale wszystko przygotował, kupił strój używany przez pracowników firmy kurierskiej, zdobył też podobne urządzenie, a także wypożyczył samochód dostawczy. Akcja się udała, jednak policjanci trafili na jego trop.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podając się za kuriera, okradł jednego z lubelskich jubilerów. Sprawa przypomina głośny skok stulecia, kiedy to fałszywy konwojent odjechał furgonetką wyładowaną gotówką. W tym przypadku do jubilera przyjechał kurier po odbiór paczek.

Była to standardowa procedura, więc nic nie wzbudziło podejrzeń jubilera. Zwłaszcza, że mężczyzna dobrze się do całej akcji przygotował. Nie tylko posiadał strój firmowy, lecz również przyjechał odpowiednim pojazdem. Posiadał też terminal, będący na wyposażeniu kurierów.

Mężczyzna odebrał 50 paczek z biżuterią. Znajdowały się w nich złote pierścionki z brylantami, obrączki, kolczyki oraz bransoletki o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych. Sprawa wyszła na jaw, kiedy do jubilera wszedł prawdziwy kurier i zakomunikował, że ma do odebrania przesyłki.

O wszystkim zaalarmowana została policja. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji. Przez ostatnie tygodnie policjanci sprawdzali każdy trop, aż w końcu ustalili, że za wszystkim może stać 37-letni mieszkaniec Warszawy.

Jak się okazało, całość została doskonale przygotowana. Mężczyzna wiedział, kiedy jubiler będzie wysyłał większą liczbę przesyłek. Kupił strój używany przez pracowników firmy kurierskiej, z której usług korzystał jubiler, zdobył też podobne urządzenie, a także wypożyczył samochód dostawczy.

Fałszywy kurier został właśnie zatrzymany. Co więcej, był on również poszukiwany za inne przestępstwa. Przedstawiono mu już zarzut oszustwa i na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. Czyli jednak niedoskonale się przygotował. 🙂

 2. „Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.” a jubilerowi i tak nie grozi odzyskanie skradzionych przedmiotów.

  • Oszust może dostać nawet 8 lat, ale jak dużo nakradł i dobrze zdeponował łupy, to po wyjściu będzie ustawiony do końca życia.

   • 100 tys – ustawiony do końca życia?
    zakładając, że dostanie 8 lat i przeżyje do 80 roku życia
    to wychodzi jakieś 238 pln na miesiąc już po wyjściu z więzienia
    takiś mądry jak i on

    • 100 000 to jest wartość precjozów wycenionych przez jubilera, takie fanty schodzą za 10-20% wartości, więc hoho… ten łup 😉 10- max 20 tys. zarobku… skok stulecia normalnie !!!

  • Jubiler napewno ubezpieczył towar na wypadek kradzieży więc gdyby nie to, że sprawca został zatrzymany, mielibyśmy kradzeż doskonałą. Wszyscy byliby zadowoleni.

 3. Czekam na komentarze, że winny jubiler, bo „dał się oszukać” i „jak można być tak naiwnym, żeby bez weryfikacji kuriera wręczyć mu tyle złota”.

 4. Rydz cwany oszukuje dziesiatki lat😆😆😆

  • Biedactwo, dawało się oszukiwać dziesiątki lat, a teraz się skarży. Natychmiast zmień lekarza bo okłamuje cię, a sam współpracuje z Rydzem.

 5. Ustawka jak nic.

 6. Tak jak ja bym wiedział gdzie podjechać i co od kogo odebrać. Ustawka i obłuda.

 7. Kolejny plebs któremu nie chce się pracować.

 8. Czyn potępić – fantazję docenić. W sam raz scenariusz na nowy odcinek „07”

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas