Bronią próbował zmusić właściciela do otworzenia sklepu monopolowego (zdjęcia)

Biłgorajscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował sterroryzować bronią właściciela sklepu monopolowego. 30-latek domagał się otwarcia placówki handlowej, ponieważ chciał zakupić alkohol.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę na terenie Biłgoraja. Policjanci przyjęli zgłoszenie o napadzie na jeden ze sklepów monopolowych.

We wskazany rejon skierowani zostali policjanci, którzy ustalili wstępnie, że około północy do sklepu przyszedł mężczyzna. Widząc właściciela, który po zamknięciu sklepu znajdował się w samochodzie na parkingu podszedł do niego i zażądał otworzenia sklepu, ponieważ chciał kupić alkohol.

Kiedy usłyszał, że sklep nie zostanie otworzony, wówczas wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i strzelił w powietrze, a następnie skierował ją w stronę właściciela sklepu, który gwałtownie ruszył z miejsca wciskając pedał gazu i odjechał. Po tym napastnik zbiegł z miejsca.

Mundurowi po kilku godzinach na terenie miasta zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli pistolet hukowy z magazynkiem, którym posłużył się podczas usiłowania rozboju oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji.

30-latek trafił do policyjnego aresztu, w chwili zatrzymania znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, miał w organizmie około 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Dzisiaj został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biłgoraj)

15 komentarzy

 1. Niby zaco 12 🤔🤔

  • Tyle nie dostanie, ale takie „akcje” to już jest usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, albo groźbą użycia takiego narzędzia, jeżeli to była klamka na kapiszony. Na zawiasach nie powinno się to zakończyć.

  • Za próbę kradzieży. Mógł przecież ukraść z 70 milionów złotych. XD
   To, że napad z przedmiotem przypominającym broń palną, to już dodatek. 😉

 2. Pistolety na wodę to się wyciąga w Lany Poniedziałek.

 3. To za taki zuchwały napad 12 lat a ciekawe ile dostanie ta PISowska senatorska gnida za to, że własnego psa przywiązał do samochodu i ciągnął go aż pies w strasznych cierpieniach zmarł…

 4. Automaty 24 h

 5. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Przenieść na inną plebanię i po problemie.

 6. Pełowski menel.

  • Ale jaka kultura! Mógł pójść na skróty, jak już wyciągnął „gnata” i po prostu ukraść tę wódę, a on chciał kupić!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy