690 680 960

Zadymienie poddasza kamienicy w Lublinie. Ewakuowano 20 osób (zdjęcia)

W minioną niedzielę w jednej z kamienic w centrum Lublina interweniowali strażacy. Doszło tam do silnego zadymienia, konieczna była ewakuacja 20 mieszkańców.

Do pożaru doszło w miniona niedzielę. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu wydobywającym się z poddasza jednej z kamienic przy ul. Niecałej w Lublinie. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej.

Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastali intensywne zadymienie w rejonie dachu kamienicy. Przystąpiono do ewakuacji mieszkańców budynku. Strażacy wyprowadzili z obiektu 20 osób. Równocześnie prowadzono rozpoznanie mające na celu zlokalizowanie źródła dymu.

Jak się okazało doszło do pożaru sadzy w kominie. Po wygaszeniu paleniska zadymienie ustało. Następnie dokonano kontroli dachu oraz komina. Budynek sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Po uzyskaniu negatywnych wyników zezwolono mieszkańcom na powrót do swoich lokali.

(fot. PSP Lublin)

Jeden komentarz

  1. Można parkowanie pojazdów zorganizować w cywilizowany sposób? Ale zaraz usłyszymy, że jak się nie zacumuje na chodniku to karetka nie będzie miała jak dojechać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!