Jak przebiegały święta na drogach? Więcej ofiar, mniej pijanych i kolizji

Minione święta na drogach naszego regionu przebigły w miarę spokojnie. Doszło do 11 wypadków, w których jedna osoba zginęła a 13 zostało rannych. Zatrzymano także 26 pijanych kierowców.

W porównaniu do ubiegłego roku, minione święta Bożego Narodzenia były spokojniejsze na drogach naszego regionu. Policjanci zanotowali 11 wypadków w których jedna osoba zginęła a 13 zostało rannych. Doszło też do 117 kolizji oraz zatrzymano 26 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Rok temu wypadków była podobna ilość, jednak w ich wyniku rannych zostało 18 osób, było też więcej kolizji, których zanotowano aż 142. Więcej było też pijanych kierowców, zatrzymano 29 kierowców na „podwójnym gazie”.

Tragiczny w skutkach był piątkowy wypadek w miejscowości Gołąb w powiecie lubartowskim. Kierujący audi potrącił śmiertelnie rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało u kierującego autem 65-latka ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Wjechał w tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. Mężczyzna poruszający się jednośladem nie miał żadnych szans i zginął na miejscu zdarzenia. Dzisiaj po północy doszło do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku. Około godziny 2 w miejscowości Obsza w powiecie biłgorajskim kierująca bmw kobieta potrąciła pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latek, najprawdopodobniej wracający z dyskoteki, poruszał się środkiem drogi. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny.

Przez święta miało miejsce także kilka groźnych wypadków. W czwartek przed południem na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zakręcie, w powiecie krasnostawskim, zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich wpadł do rowu. Trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Również trzy osoby znalazły się w szpitalu po zderzeniu skody i mercedesa do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Lipowej w Lublinie. Kierująca skodą 23-letnia kobieta, jadąc ulicą Narutowicza wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącym ulicą Lipową mercedesie.

Z kolei w piątek około godziny 13 w Krzewicy w gminie Międzyrzec Podlaski czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. 32-latka kierująca oplem, na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka fordem. Oboje kierujący z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitali.

(fot. lublin112)
2015-12-27 12:36:24

Jeden komentarz

  1. ciekaw jestem kto umieszcza zdjęcie z 2 października 2015 roku opisując sytuacje na drogach w święta 2 m-ce później.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)