690 680 960

Prowadził rower, chciał przejść na drugą stronę jezdni. Został potrącony, zginął na miejscu (foto)

Nie udało się uratować życia mężczyzny, który przed południem został potrącony na wysokości ogródków działkowych w Łukowie. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 10:40 na al. Wojska Polskiego w Łukowie. Na przejściu dla pieszych na wysokości ogródków działkowych „Kamieniak” pieszy został potrącony przez samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformowano, ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna przechodził po przejściu dla pieszych i prowadził rower. Został potrącony przez forda, którym kierowała 21-letnia kobieta. Pomimo szybko udzielonej pomocy, życia 79-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez blisko trzy godziny na tzw. małej obwodnicy Łukowa, występowały utrudnienia w ruchu.

(fot. Stanisław Pogotowie)

42 komentarze

 1. Dwa duże wozy bojowe straży.Po co?Pytam bez złośliwości.

  • przygotowali się na kolejny wypadek po drugiej stronie drogi, gdy jakaś pinda stanie na środku przyglądać się co się stało, a druga pipa z mordą w smartfonie w nią wjedzie…

  • Bo wciąż dużo bab jeździ i o kolejny wypadek nie trudno.

 2. Jezdnie z dwoma pasami ruchu , powinny się zwężać do jednego pasa przy PdP. Tak się robi np w Niemczech, Holandii. Tak samo zrobiono niedawno w Krakowie. Jaki to efekt przyniosło – można zobaczyć w ostatnich odcinkach: „Jedź Bezpiecznie”.

 3. Po raz kolejny potwierdza się, że gdy na jezdniach 2×2 nie wiadomo o co chodzi – to chodzi o omijanie/wyprzedzanie.

 4. Za kilka gramów maryski można zjechać na puche a ten jamohlon dostanie co najwyżej zawiasy ot paradox

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas