690 680 960

Rusza ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Na otwarcie zaplanowano Pool Party

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia znajdującego się nad Zalewem Zemborzyckim ośrodka Słoneczny Wrotków. Z obiektu będzie można korzystać od najbliższego weekendu.

W najbliższą sobotę rozpoczęty zostanie tegoroczny sezon w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Kompleks składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia „anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia „cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci „wyspa piratów”, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

W ubiegłym roku Słoneczny Wrotków przeszedł największą przebudowę w swojej historii. Niecki wszystkich basenów zostały wymienione na nowe. W dwóch basenach, dzięki zamontowanym pompom ciepła, stale jest podgrzewana woda. Dodatkowo wszystkie mogą być dogrzewane dzięki specjalnej powłoce, którą można przykryć wodę w basenach. Powłoka ta chroni baseny przed wszelkimi zanieczyszczeniami, chociażby spadającymi z drzew czy nanoszonymi w czasie silnego wiatru. Nowe są także wszystkie tzw. nogomyje, przez które należy przejść kierując się do basenów. A drewniane pomosty pomiędzy basenami zostały wyremontowane i odświeżone.

Jak zapewnia Katarzyna Łepek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, ceny pozostaną bez zmian. Dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany. Kompleks będzie czynny codziennie w godz. 9:00 – 20:00. Z okazji otwarcia w weekend odbędzie się Pool Party, w trakcie którego czas na wodnych atrakcjach umili DJ wraz z konferansjerem. Oprócz dobrej muzyki, organizatorzy zadbają również o animacje i konkursy z nagrodami.

W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią SARS-CoV-2 na terenie ośrodka będą obowiązywały szczególne zasady funkcjonowania. Z obiektu nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Obowiązuje zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce do wejścia czy wyjścia oraz do przebieralni, toalet, natrysków, leżaków, terenu rekreacyjnego, czy samych basenów. Osoby znajdujące się na terenie ośrodka mają bezwzględny nakaz noszenia osłony ust i nosa z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie, jeśli nie można zachować dystansu 2 metrów. Jednocześnie na terenie ośrodka będzie mogło przebywać 1200 osób.

(fot. MOSiR)

10 komentarzy

 1. Ob. Srany Marian.

  Ładnego brązowego klocka można będzie tam postawić. Już się nie mogę doczekać []~( ̄▽ ̄)~*

 2. I ten smród wody z zlewu coś wspaniałego.

 3. Inauguracja bez inauguracyjnego klocka to jak pierd bez smrodu…

 4. Otwarcie bez pożądnego postawienia tam kloca to nie otwarcie hiehie

 5. jak zwykle rychło w czas…gorąc już od miesiąca a oni dopiero łaskawie otwierają! ok w tym roku pandemia można darować, ale o wielu wielu lat otwierają od lipca zamiast jak jest upalnie od czerwca! ale to w końcu mosir tutaj nic nie jest logiczne! cały czas na minusie ogromne długi (wszystkie obiekty!!) ale co tam my będziemy dopłacać stać nas na to! a prezesy i ich klakierki grube hajsy przytulają:/ szport to zdrowie…hehe

  • zauważ, że w tym roku poza pseudopandemią były w czerwcu spore opady i burze. W związku z powyższym pierwszy raz na przestrzeni lat otwarcie w lipcu jest sensowne 🙂 moim zdaniem.

 6. a mówili, że druga fala pandemii dopiero na jesieni…

 7. Wkoncu!!!! A ludzie ktorzy maja zamiar stawiac klocka niech to zrobia u siebie w wannie..

 8. Może nie otworzą. Tam tylko ?????

 9. Świdnik już zorganizował brązową delegacje ciekawe czy w tym roku i Lublin stanie w szranki z zeszłorocznym mistrzem.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…