Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Protestują przeciwko rzezi dzików. Planują uniemożliwić przeprowadzenie polowań (zdjęcia)

Przed lubelskim ratuszem odbyła się pikieta przeciwko zaplanowanym już na ten weekend masowym polowaniom na dziki. Protestujący zapowiedzieli, że będą się starali uniemożliwić przeprowadzenie odstrzału.

43 komentarze

 1. Martwe dziki = więcej kleszczy. To logiczne, przecież kleszcze włażą na dziki, żeby sobie na nich pojeździć, jak pchły na psach. Zatem jak wystrzelamy dziki to kleszcze pomrą z rozpaczy.
  Proponuję doczytać jak wygląda cykl rozwojowy kleszcza.

  • proponuję poczytać list sprzeciwu naukowców z PAN. dziki zjadają larwy kleszczy, zanim te się wyklują. Mniej dzików, więcej wyklutych kleszczy. prawo biologii, żadna teoria spiskowa mózgowcu

 2. Proponuję stworzyć fundusz na który każda z osób protestujących wpłacałabym 1000 zł miesięcznie. A pieniądze dzielić między rolnikami hodującymi świnie. Oczywiście proporcjonalnie do ilości tuczników. Wtedy jestem skłonny przychylić do tego. Warto jeszcze przypomnieć, że ASF to nie wszystko co się wiąże z dzikami. Przeryte pola wzdłuż i wszerz z kukurydzą, ziemniakami itp. to też są straty dla rolników. Niby można domagać się odszkodowań ale wtedy nikt do dzików się nie przyznaje ciężko cokolwiek wyegzekwować. Jak już komuś się uda to dostanie kilka groszy na nasienie a gdzie praca, paliwo i najważniejszy czas bo okres wegetacji roślin się nie skróci. A procedury trwają oszacowanie, zatwierdzenie, wypłata.

 3. Skąd te oszołomy się biorą wstyd na cały kraj POpaprańcy w akcji.

  • Ale jaja, znowu moherowo-świeczkowa koalicja totalnie kompromituje się. Czy skakali tym razem?

 4. odstrzelic toto ze zdjecia

 5. Jeżeli człowiek poluje żeby się bronić albo mieć pokarm to jest to zgodne z naturą ale jeżeli dla rozrywki do jest to dewiacja.

 6. Ciemnota krzyczy aby krzyczeć, nie ważne o co aby protestować.

 7. DO ZUS-u. Rozpoznajecie te babska na zdjęciach? Proponuje za udział w protestach obniżyć emerytury do najniższych. Może puk ą się w puste, głupie łby. Wspułczucia dla rodzin że muszą to trzymać w domu. Ale siara..

 8. Szkoda ze nikt nie widzi ile upraw niszcza te dziki. Jak te baby ze zdjecia chca ich bronic to niech do domu sobie wezma .

 9. „”Sami swoi”toż to dzik””ten minister wygląda jak dzik. odnieść? ???

 10. nie odnieść tylko odyniec

Z kraju

Polityka i społeczeństwo