Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prokurator Generalny stworzy zespół śledczy w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

PG Adam Bodnar powoła w Prokuraturze Krajowej zespół śledczy ds. Funduszu Sprawiedliwości. Będzie złożony z prokuratorów, którzy przyjrzą się zawiadomieniom i postępowaniom, jakie trafiły do prokuratury w ostatnich latach w tej sprawie. Zespół będzie badał prawidłowości zarządzania środkami z Funduszu i wydatkowania ich. Zostanie sprawdzona m.in. kwestia zakupu systemu PEGASUS.

Czym zajmie się zespół śledczy ds. Funduszu Sprawiedliwości?

Zespół śledczy będzie badał czy Fundusz Sprawiedliwości był zarządzany prawidłowo i czy środki w jego ramach były wydawane zgodnie z prawem i z założeniami.

Przede wszystkim przeanalizuje zawiadomienia dotyczące Funduszu Sprawiedliwości, które w ostatnich latach zostały skierowane do poszczególnych prokuratur w kraju. Chodzi o wszelkie zawiadomienia – zarówno od osób fizycznych, jak i od instytucji państwowych.

Zespół śledczy sprawdzi m.in. postępowanie przygotowawcze dotyczące fundacji Ex Bono. Obejmuje ono zawiadomienie Najwyższej Izby Kontroli i zostało skierowane do Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Ważnym elementem działań Zespołu będzie kwestia zakupu systemu PEGASUS z pieniędzy Funduszu Sprawiedliwości.

(Źródło: Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości)

2 komentarze

  1. Prokurator Generalny to powinien otworzyć śledztwo ale w sprawie tych polislokat GetInBanku czyli teraźniejszego Velo banku. Jak oszukiwali na lewo i prawo 🙁

  2. Precz z tym ukrainskim synem

Dodaj komentarz

Z kraju