690 680 960

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Lublinie

Już za kilka dni będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Prezentujemy program lubelskich obchodów 11 listopada.

11 listopada (sobota) – Narodowe Święto Niepodległości

08.30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego – Plac Litewski

09.00 – uroczysta sesja Rady Miasta Lublin z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Trybunał Koronny

10.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny – Archikatedra Lubelska

11.30 – przejście kolumną marszową na Plac Zamkowy

11.45 – uroczysty apel – Plac Zamkowy:

– złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin przez dowódcę, uroczystości i powitanie kompanii-honorowych
– odegranie hymnu narodowego
– uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
– wystąpienia okolicznościowe
– wręczenie awansów wojskowych
– apel pamięci i salwa honorowa
– koncert orkiestry wojskowej
– składanie kwiatów pod upamiętnieniami: tablicami więźniów Zamku Lubelskiego, pomnikiem Zaporczyków
– defilada kompanii honorowych
– defilada jazdy konnej i pojazdów historycznych
– imprezy towarzyszące, w tym m.in.: prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych, wystawa sprzętu służb mundurowych (w tym Wojska Polskiego, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego), przewodnicy PTTK poprowadzą wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości”, zespoły muzyczne poprowadzą „śpiewanki patriotyczne”

13.30 – złożenie wiązanek kwiatów przy tablicach upamiętniających:

– Władysława Cholewę, Delegata Rządu RP na województwo lubelskie i Wojewodę Lubelskiego w latach 1941-1944 – budynek Sądu Okręgowego przy ul. Krakowskie Przedmieście 43),
– Jerzego de Tramecourta, Wojewodę Lubelskiego w latach 1937-1939 – budynek Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Spokojna 4)

13.45 – złożenie kwiatów na mogiłach legionistów – komunalny cmentarz wojenny przy ul. Białej, wejście obok Radia Lublin)

16.30 – start biegu Mila Niepodległości – gmach Poczty Polskiej.

2017-11-07 07:42:33
(fot. lublin112.pl)

52 komentarze

 1. brakuje najważniejszego, apelu smoleńskiego !!

 2. Dla niektórych lewaków bardziej wartościowe jest tupanie na tęczowej paradzie! Lemingi!

  • Dla niektórych prawiczków ważniejszy tzw. „apel smoleński”, niż upamiętnienie PPS-owskiego rządu Daszyńskiego, który w listopadzie 1918 roku urzędował przez kilka dni w pałacu Lubomirskich, zaraz za Placem Litewskim.

   • To ile przypada członków na tę jedną waszą aktywistkę? Prędko się nie rozmnożycie, pozostaje ujadanie w necie.

    • Głąbie kapuściany.
     PPS była partią demokratyczną i patriotyczną.
     Połowa legionów z Piłsudskim na czele należała do PPS.
     Sam Piłsudski zwykł mawiać „Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie …” (wygoogluj sobie szanowny głąbie, tutaj cenzura nie puści).

     A z młodego głąba wyrośnie co najwyżej zgrzybiały głąb (plus to, o czym mówił Marszałek).

     • co ma piernik do wiatraka azjato ?

     • Kuba, tłumacz, wyśmiewaj a oni i tak nadal będa myśleć że żyjemy w „wolnym” kraju… Ludzie powiedzcie mi co jest w tym kraju nasze… bo nie rozumiem… poza bilionowym długiem…!

  • Z mojej perspektyw wolnego człowieka jedynie obserwującego takie „tupanie na paradach” wisi mi gdzie kto tupie bo to jego sprawa!!! Problem w tym że „tupanie” na paradach „wolnościowych” jest za nasze pieniądze jako podatników..!
   Oczywiście pod warunkiem, że to tupania pokojowe i nikomu nie zagrażają czego nie można też powiedzieć o marszach nacjonalistów nawołujących do nienawiści w stosunku do ludzi o innych poglądach, religii, kolorze skóry, innym ubiorze itp. Jeśli to uosabia definicję waszego (jedynych słusznych „polaków”) ulubionego słowa „lewak” to tak jestem lewakiem!!! Jestem też obywatelem świata, wolnym człowiekiem utożsamiającym się z ludźmi otwartymi na świat i światem otwartym na ludzi. A zamykanie się w granicach jakiegoś chorego państwa niczym dobrym się nie skończy i jeśli do tego doprowadzicie czym prędzej opuszczę z rodziną takie miejsce!

   • święte słowa! Korea Północna jest przykładem „nadwyraz wyrazistym”…!

   • Skoro Ci się nie podoba to już kupuj bilety. Nikt cię tu nie potrzebuję i nie będzie tęsknił. Może w islamski getcie we Francji lub Niemczech będziesz czuł się doceniany tęczowy lewaku.

    • Odpowiedź standardowa! Gratuluję „szerokich” horyzontów myślowych, Hilter i Kim dzong un byli by z ciebie dumni..!!! A na razie zostaję choćby po to by „odbierać” takim nieudacznikom jak ty świetnie płatną pracę…

     • @kleks: ale ty jesteś nieudacznikiem frustrującym się na forum, a odbierasz jedynie co najwyżej trochę powietrza ludziom w płucach jak się z ciebie śmieją do rozpuku. Cały świat cię chętnie przyjmie ……… żebyś im kible wyczyścił

     • asad, to że ty kible myłeś za granicą nie znaczy że wyjeżdża się tam tylko po to…

    • CWP jesteś ograniczony umysłowo i w twoim małym móżdżku istnieje dwa światy: Polska – raj na ziemi i Islamskie getto we Francji co oznacza że w d. byłeś i g.. widziałeś. A propo „niepodoba się to kupuj bilet” to ty zacząłeś i można to skierować też w twoją stronę..

     • jak pewnie ty zauważyłeś swoim ograniczonym móżdżkiem w moich komentarzach brak jest ciągłego narzekania na ustrój i wszystko co w naszym kraju. jeżeli jesteś nieudacznikiem to miej pretensje tylko do siebie.
      a właśnie dlatego, że w odróżnieniu od niektórych nie jestem ograniczony i rzetelnie oceniam co się dzieje w Polsce i w tej waszej wspaniałej, wolnej, bogatej i coraz bardziej ukulturowionej Europie nie mam szacunku do takich lewackich szczekaczy i fanów makreli i tyskiego.

     • CWP byłeś kiedyś w innym miejscu niż Radom..?

     • ..bo żeby ocenić zadowolenie z „ustroju” to trzeba mieć porównanie… dlatego pytam..

     • i wydaje Ci się że ktoś oczekuję twojego szacunku…? aaaaahahahhaha! ale mnie rozbawiłeś na koniec!

   • Ty nie jesteś lewakiem, tylko ograniczonym idiotą.

   • Za malo rozgarniety jestes aby bys obywatelem swiata

    • skoro tak mówisz…! a wydawało mi się że podróże po świecie jako element międzynarodowej współpracy naukowej wystarczy… ech jałowa dyskusja PApA

 3. Spodziewany wysyp trollowizny z jak zwykle pierwszym Petersburskim myślicielem rżącym kiblem.

 4. Parszywe Lewactwo sie odzywa ….

  • odpowiem w waszym stylu „prawaków/prawiczków”: „nie podoba się to won z tego forum”… Wiemy, że chcielibyście wzorem Kim Dzonk Una, zabronić też wolnego wyrażania poglądów ale na razie jeszcze jest…!

   • Ty już własnych poglądów nie masz, tylko te wpajane przez niemieckie, polskojęzyczne media. Zapewne przodkowie na tankach przyjechali i zapomnieli do „rodiny” wrócić. Czyjej racji bronisz? Na pewno nie Legionistów Piłsudskiego, żołnierzy Gen. Andersa, Powstańców Warszawskich czy żołnierzy Armii Krajowej.

 5. Komu sie nie podoba,won na ukraine do upa

 6. „Zapomnieli”o złożeniu kwiatów pod pałacem Lubomirskich gdzie obradował rząd Daszyńskiego a Lublin przez cztery dni był stolicą.

 7. Prawak to taki lewak do kwadratu

  • „Prawak” to taki, który szanuje Ojczyznę i jej Chrześcijańskie korzenie. Lewakowi. komuna w głowie. Taka współczesna biblijna Sodoma i Gomora. Wspólne żony tak jak u Kubusia z Razem. Jedna miss na kilku chłopa. Wiecznie żywy Lenin jest z nich dumny.

   • mówisz o korzeniach watykańskiego okupanta na ziemiach potomków dumnych Słowian…? „Ojczyzna” zadłużona na bilion… powiedz wszystkim co poza tym gigantycznym zadłużeniem jest jeszcze Polskie…?

    • Kto Ojczyznę zadłużył na bilion? PiS czy pomiot kacapski w postaci PZPR przepoczwarzony w PO? Zadłużenie to efekt grabienia majątku narodowego i wyprzedaży w obce ręce. HGW jest tego flagowym przykładem.

 8. Od wielu stuleci na Polskich sztandarach widniał napis- credo ” Bóg, Honor, Ojczyzna ” Czy lewactwo w całej swej rozciągłości ma coś wspólnego z tymi słowami?
  Bóg? – Boga przecież nie ma
  Honor? pojęcie abstrakcyjne nie z tego świata
  Ojczyzna?- a co to takiego? przecież jesteśmy europejczykami a Makrela ( jak Lenin) naszą wspólną mamusią, która wie najlepiej, co nam w życiu do szczęścia potrzeba. Tylko, czy aby na pewno?

  • Tak, tak… pod tymi samymi sztandarami śpiewano w kościołach „Boże coś Polskę”… na cześć rosyjskiego Cara… coś łatwo to chyba zapominamy.
   Targowica – wsparta przez kościół.
   Powstanie Listopadowe – przez kościół potępione, jako bunt przeciw prawowitej władzy.
   Alleluja i do przodu!

 9. Święto Niepodległości? Ale jakiej? Gospodarczej? Większość marketów jest w rękach obcych państw. Gaz i ropę naftową kupujemy od innych państw. Towary żywnościowe importujemy z zagranicy.Już wiem co mamy własne…Kurcze zapomniałem.Ale jak wezmę kredyt w zagranicznym banku to sobię przypomnę.

  • ..nieważne” świętować nakazali to bedziem świętować.. nakupim frykasów w polkiej biedrze i będzie bal… niech „lewaków” skręca…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)