Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prognoza pogody na Wielkanoc. Nadchodzą opady deszczu, lokalnie pojawią się burze

Przez ostatnie dni cieszyliśmy się słoneczną pogodą i dosyć wysoką temperaturą w ciągu dnia. Niestety na święta czeka nas pogorszenie pogody, nie zabraknie przelotnych opadów deszczu, lokalnie może zagrzmieć.

Od ponad tygodnia nad Europejskim Obszarem Synoptycznymi utrzymuje się silna blokada wyżowa, której centrum znajduje się nad Skandynawią. Przez długi okres czasu spływała do nas masa powietrza znad Skandynawii, Arktyki oraz rosyjskiej Karelii. We wtorek sytuacja uległa zmianie, napłynęło cieplejsze powietrze do Polski ze wschodu.

W najbliższych dniach wyż wyraźnie osłabnie i ulegnie podzieleniu, natomiast po jego wschodniej stronie z rejonu Morza Białego schodzić będzie na południe niewielki ośrodek niżowy, pojawi się więcej chmur z opadami deszczu i burzami.

W Wielką Sobotę na termometrach zobaczymy od 14 °C do 18 °C w najcieplejszym momencie dnia. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, nie zabraknie jednak chwil ze słońcem. W drugiej części dnia prognozowany jest rozwój chmur kłębiasto-deszczowych przynoszących przelotne opady deszczu, jak i też lokalne słabe wiosenne burze.

W niedzielę kontynuacja opadów, prognozowane są również lokalne burze. Wiatr w czasie zjawisk burzowy porywisty do 65 km/h, miejscami możliwe opady drobnego gradu. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego, nie zabraknie jednak chwil ze słońcem. Opadów i burz spodziewamy się zwłaszcza w drugiej części dnia. Temperatura w regionie od 12 °C do 14 °C.

W Lany Poniedziałek prawdopodobnie bez opadów i burz. Na termometrach zobaczymy od 15 °C do 18 °C. Zachmurzenie na ogół małe do umiarkowanego.

O trendzie w pogodzie do końca miesiąca poniżej

Położenie opadów i burz w najbliższych dniach

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Nie wprowadzające w błąd
  W Poniedziałek będzie lane od samego rana 😉

 2. Niesluchajcid tego wróżenia z fusów! Żadnych opadów deszczu nie będzie, przynajmniej na 2doby do przodu. Na większe prognozy nikt przy zdrowych zmysłach się nie podpisze. Wiadomo od dawna jest ze nikt nie jest w stanie określić jaka będzie pogoda w ciągu najblizych dni. No może jedynie wojsko (wiadomo nie nasze).

 3. Niech redaktor i komentarze podlegają kontroli jeśli chodzi o pismo.

 4. Redaktor poprawił czołówkę literową przed komentarzem

 5. Na ewentualność opadów deszczu cieszem siem jak nie wiem co (albo jeszcze bardziej) bo sucho jak cholera, a na moich ogródkach działkowych (Miłek) „pani” prezes ” z obawy o płynność finansową” wymusza oszczędzanie wody nie otwierając działkowego kurka.
  Żeby jej w grobie było tak sucho jak roślinom teraz – z okazji świąt życzę.

 6. niech sobie każdy pisze jak chce

  Komar ,takie obsesje na temat pisowni jak twoja ,mało kogo interesują .Bloga sobie załóż na temat poprawnej pisowni i tam bedziesz sobie z podobnymi jak ty ,rozprawiał na ten jakże „istotny” temat

 7. Lokalnie to pojawią się opady śniegu.

 8. Mam tylko jedno pytanie:
  Czy ta prognoza jest dla naszego regionu?

Z kraju