Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Próbował uciec policjantom na motorowerze. Na posesji miał broń palną (zdjęcia)

Kierujący motorowerem uciekał na widok patrolu Policji. Jak się okazało kierował wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo na jego posesji policjanci znaleźli broń palną i jej elementy wraz z amunicją.

W nocy z czwartku na piątek w miejscowości Kletnia w gminie Stężyca kierujący motorowerem na widok policjantów zaczął uciekać. Następnie porzucił pojazd i swoja ucieczkę kontynuował pieszo. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów z Dęblina. W związku z powyższym policjanci podjęli czynności w kierunku zatrzymania kierującego.

– Ustalono osobę, która była w posiadaniu motoroweru. Miał być nim mężczyzna, któremu właściciel zostawił skuter do naprawy. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Ryk udali się do jego domu lecz nie zastali mężczyzny. Gdy sprawdzali posesję zauważyli podejrzany przedmiot, jak się okazało była to broń pneumatyczna przerobiona na broń palną. W trakcie dalszego przeszukania znaleziono więcej broni i jej elementów oraz amunicję, które zabezpieczono – informuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

W toku prowadzonych czynności zatrzymano 44-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, podejrzewanego o kierowanie skuterem oraz o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

– Mężczyźnie przedstawiono zarzut niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 44-latek odpowie również za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji. Za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności natomiast posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

Próbował uciec policjantom na motorowerze. Na posesji miał broń palną (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

Próbował uciec policjantom na motorowerze. Na posesji miał broń palną (zdjęcia)

fot. Policja Ryki

14 komentarzy

 1. Drodzy Czytelnicy. Miał po prostu na posesji – MAGAZYN BRONI. Ale czemu się dziwić ? Wojna za miedzą i po prostu ludzie się zbroją bo się boją. My mamy jeszcze większy magazyn !

  • Taa już był taki pseudo artykuł o dzieciach o nastolatkach z arsenałem broni w postaci karabinow na plastikowe kulki… Idę schować moje pistolety na wodę i wiatrówkę, bo jeszcze u mnie jakiś arsenał znajdą.

 2. kusza i wiaTRÓWKA HA HA

  • skąd wiesz że nie przerobiony 5,5 na .22 ?

   • To po pierwsze. A po drugie, to na posiadanie broni cięciwowej w postaci kuszy, też jest wymagane pozwolenie. Tyle że właściwego komendanta powiatowego Policji, a nie komendanta wojewódzkiego, jak w przypadku broni palnej.

  • Fajna i mocna kusza widać po cięciwie. Jak ją sam robił to szacun.

 3. Powiedziałbym, że motorower to taki „pół” pojazd mechaniczny. Choć w myśl przepisów to pojazd mechaniczny, ale ile rocznie osób (poza sobą) zabijają kierujący motorowerami?
  Dlatego bardziej wolę spotkać na drodze 100 pijanych rowerzystów, 10 pijanych motorowerzystów niż 1 pijanego kierującego samochodem.

 4. Mają Policjanci jakiś dar do zatrzymywania pijanych rowerzystów i skuterzystów. Za to pijanych kierujących samochodami zatrzymują dopiero, gdy jest od nich pobierana krew w szpitalu, po wypadku który spowodowali.

 5. Szkoda, że Policja nie zajmuje się ważnymi sprawami..

 6. Miejscowy Wilhelm Tell wyjęty spod prawa rzezimieszek.

 7. to jakies samopaly i przerobki na bron palna. Niedlugo tacy ludzie beda na wage zlota.

 8. No no wiejski Rambo,,,,prawie

 9. Uzdolniony Snajper/Hydraulik.

 10. pałkownik nie mylić z pułkownikiem

  myślę że obywatel mógł być kiedyś rusznikarzem

Dodaj komentarz