Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk Człowiekiem Roku 2022 w konkursie Smart City Awards (zdjęcia)

Wczoraj prezydent Lublina Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Człowieka Roku 2022 podczas Wielkiej Gali we Wrocławiu. Jak poinformował prezydent, nagroda ta jest dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina, z którymi każdego dnia budowany jest Lublin przyszłości.

– Przed chwilą, podczas Wielkiej Gali 16. Smart City Forum we Wrocławiu, otrzymałem tytuł Człowieka Roku 2022. Dziękuję Kapitule Konkursu Smart City Awards za to wyróżnienie. To nagroda dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina, z którymi każdego dnia budujemy Lublin przyszłości. Dzięki naszej wspólnej, intensywnej pracy, jesteśmy dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Miastem otwartym i dobrym do życia. Przez te wspólne kilkanaście lat nadrobiliśmy zaległości realizując największe inwestycje w historii miasta za ponad 5 mld zł. Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań, dlatego otrzymane wyróżnienie traktuję jako zobowiązanie na przyszłość. Dziękuję za zaufanie i na co dzień okazywane wsparcie – poinformował w środę wieczorem Krzysztof Żuk.

Konkurs Smart City Awards ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Nagroda została przyznana prezydentowi Lublina za wieloletnie działania w kierunku nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się miasta, które nie zwalnia tempa – czytamy w uzasadnieniu.

– Jego odważne decyzje i nowatorskie podejście w zarządzaniu sprawiły, że Lublin jest dzisiaj miejscem przyjaznym, otwartym na świat, odpowiadającym na potrzeby mieszkańców i mieszkanek, które odzwierciedla ideę zrównoważonego rozwoju – poinformowała Kapituła konkursu Smart City Awards.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk Człowiekiem Roku 2022 w konkursie Smart City Awards (zdjęcia)

Wyniki ze wszystkich kategorii konkursu Smart City Awards

Człowiek Roku
Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina / Urząd Miasta Lublin

Smart City powyżej 300 tys. mieszkańców
Miasto Poznań / Miasto Poznań

Smart City od 100 tys. do 300 tys. mieszkańców
Miasto Kielce / Urząd Miasta Kielce

Smart City od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców
Miasto Sopot / Urzad Miasta Sopotu

Smart City do 30 tys. mieszkańców
Kurort Lądek-Zdrój i Orange Polska

Dostawca Rozwiązań dla Sektora
T-Mobile PL Polska

Dostawca Rozwiązań dla Sektora
Farada Group Sp. z o.o.

Smart City Solution
Sieć czujników do monitoringu powietrza – InPost – Paczkomat, Kurier

Smart City Solution
System 4PARK – Sprint S.A.

Smart City Solution
Interact City – Signify

(fot. Krzysztof Żuk\Smart City Forum)

27 komentarzy

 1. Śmiejecie się lewaki że pisiory swoim nagrody dają a tu co ????? Czym się zasłuzył ten pan ?????? Bareja pełną gębą …

 2. Brawo panie Żuk! Zasłużona nagroda!

  • lizus z łurzędu się odezwał !

  • za co za odroczone oddanie mostu dworca wraz z podwyzką dla wykonawcow brawo

   • Dobrze, że w ogóle zaczeli robić, miasto wojwódzkie a porządnego dworca PKS nie ma. Na lotnisko też narzekanie, na mosty, na stadion, na dworce kolejowe, drogi rowerowe, nowe budynki, galerie handlowe itp. Jeszcze chyba tylko na pętle autobusowe nikt nie narzekał. Nie pasuje życie w mertopolii to proponuje przeprowadzkę chociażby do Zamościa albo Chełma czy może Świdnika, Biłgoraja, Bełżyc, Bychawy, Kraśnika… mniejsze miasteczka, mniej wszystkiego jak już tak ciągnie do miasta, a w Lublinie nie pasuje.
    W Poznaniu juz 3 rok rynek remontują, niby wizytówka miasta, a tyle czasu się z tym bujają.

 3. Głosowałam na Żuka wiele razy, ale już nigdy więcej tego nie zrobię. Pakty zawierane z deweloperami w Lublinie są wbrew przepisom prawa, wbrew jakiejkolwiek przyzwoitości i z pełnym ignorowaniem zdania mieszkańców. Przykładem niech będzie głośna sprawa ulicy Goździkowej w Lublinie. WZ wydana z rażącym naruszeniem prawa. I co? I nic. W tym mieście można naprawdę wszystko. Trzeba tylko wiedzieć komu i ile.

 4. Zamiast nagrody wolelibyśmy więcej niezbędnych działań służb miejskich oraz zadbania o przestrzeń publiczną w mieście. Nie musicie nam dawać nagród przez ręce Żuka.

  • Jest trudny budżet – na służby miejskie i przestrzeń publiczną nie ma pieniędzy. Koszty tej nagrody były mniejsze i da ona więcej głosów w wyborach samorządowych na jesieni. A w wyborach nie liczy się efekt rządzenia, liczy się public relation.

 5. Łysy deweloper dostał nagrodę od łysego starego kawalera z kotem o ciągotach homoerotycznych, nie tym razem nie chodzi o Kaczyńskiego. 🙂

 6. czerwona wandzia

  sami sobie nagrody przyznają i jeszcze to pokazują

 7. W tym miejscu warto dodać, że Żuk zrealizował tylko 11% obietnic wyborczych… na 115 obietnic i bajek zrealizował tylko 13…

 8. „za zieloną falę” ???

Dodaj komentarz

Z kraju