Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina: „Dziękuję służbom. Zrobimy wszystko, by zapewnić jak najlepsze warunki osobom, które korzystały z opieki w DPS” (zdjęcia, wideo)

Strażacy zakończyli już główne działania na miejscu pożaru w Domu Pomocy Społecznej w Lublinie przy ul. Głowackiego. Trwa dogaszanie i sprawdzanie budynku.

W kilkugodzinnej akcji gaśniczej pożaru Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego w Lublinie udział brało około 200 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ewakuacji podopiecznych DPS pomagali ratownicy medyczni, policjanci, pobliscy mieszkańcy i przypadkowe osoby. Ogień strawił większą część dachu, zalane są poniższe kondygnacje. Na miejscu trwają oględziny budynku, są obecni przedstawiciele Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin.

W sobotę rano do nocnych wydarzeń odniósł się prezydent miasta Krzysztof Żuk.

– Po informacji o pożarze w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego wracam z Gdańska, jestem w stałym kontakcie ze służbami miejskimi. Najważniejsza informacja jest taka, że nikt nie zginął, wszystkie osoby przebywające w placówce zostały ewakuowane do 4 innych DPS-ów. Wszyscy są bezpieczni i odpowiednio zaopatrzeni. W tym momencie trwa ustalanie przyczyn tragedii i szacowanie strat, w tym specjalistycznego sprzętu. Dziękuję wszystkim służbom i pracownikom DPS zaangażowanym w akcję ratowniczą – napisał na Facebooku Krzysztof Żuk.

W chwili obecnej trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat. Już teraz wiadomo, że są one ogromne. Na szczęście w pożarze nikt poważnie nie ucierpiał. W chwili pojawienia się ognia w budynku znajdowało się ponad 100 osób. Wszyscy zostali ewakuowani. Podopieczni DPS zostali przewiezieni do DPS Betania, DPS Kalina i DPS im. św. Jana Pawła w Lublinie.

 

 

 

 

(fot. wideo lublin112.pl, nadesłane Adrian)

6 komentarzy

  1. Któremuś developerowi teren przypadł do gustu?

  2. Robienie polityki na tragedii…

  3. ” … dziękuję służbom …… ”
    A gdzie podziękowania mieszkańcom miasta za poświęcenie się w niesieniu pomocy poszkodowanym ( i wszystkim służbom ) ?

  4. już w4ócił ? bedzie czas na lans przed wyborami, ciekawe kiedy schetyn odstawi go od koryta