690 680 960

Prezydent Białorusi twierdzi, że ze strony naszego kraju istnieje zagrożenie wybuchem wojny. Zamyka granicę z Polską i Litwą

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko ogłosił zamknięcie granic z Polską oraz skierowanie w rejon przygraniczny połowy wojska. Na razie zlokalizowane na terenie naszego regionu przejścia graniczne z Białorusią, czyli w Koroszczynie, Terespolu i Sławatyczach funkcjonują normalnie.

W czwartek prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko zapowiedział, że jego kraj zamknie granice z Litwą i Polską, a także wzmocniona zostanie granica z Ukrainą. Decyzję tę ogłosił podczas forum kobiet „Dla Białorusi”, na którym nieoczekiwanie się pojawił.

Jak wyjaśniał zebranym, wybory na Białorusi są legalne gdyż przeprowadzono je zgodnie z konstytucją i przepisami. Dodał, że zewnętrzni agresorzy przygotowywali w ostatnich latach plan działań przeciwko Białorusi. Chodzi m.in. o trwające w tym kraju protesty społeczne. Ma się on składać z siedmiu etapów. Według Aleksandra Łukaszenko za wszystkim stoją Stany Zjednoczone i ich „satelici” w Europie.

Satelitami USA mają być właśnie Polska, Litwa, Czechy oraz Ukraina. W naszym kraju ma się znajdować „inkubator mediów”, czyli pozbawione kontroli władz, a tym samym cenzury, telewizja Biełsat i kanał Telegram Nexta.

– Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie.(…) Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą. Zostało zaledwie kilka chwytów, by rozpocząć gorącą wojnę – oświadczył Aleksandr Łukaszenko.

Łukaszenka zapewnił, że nie jest agresorem. Wyjaśniał, iż wychował się na wsi, w której wszyscy chronili się i pomagali sobie nawzajem. Dodał również, że nie chce, aby Białoruś była w stanie wojny, a także, by Białoruś i Polska oraz Litwa zamieniły się w teatr działań wojennych, w którym sprawy tego kraju nie zostaną rozwiązane.

Prezydent Białorusi, cytowany przez portal tut.by dodał jednocześnie, że chce zaapelować do narodów Litwy, Polski i Ukrainy: „Powstrzymajcie swoich szalonych polityków, nie pozwólcie wybuchnąć wojnie”. Łukaszenko wezwał kobiety, by się nie martwiły, bo „mężczyźni rozwiążą ten problem”. Jednocześnie zaznaczył, że dzisiaj „sytuacja jest bardzo trudna”, „tu rozwiązuje się sytuacja całej Europy”.

Jak ustaliliśmy, w chwili obecnej zlokalizowane na terenie naszego regionu przejścia graniczne z Białorusią, czyli w Koroszczynie, Terespolu i Sławatyczach funkcjonują normalnie i podróżni bez problemów przekraczają granicę. To samo dotyczy przejść w Kuźnicy, Bobrownikach i Połowcach. Potwierdza to również biuro rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

(fot. president.gov.by)

45 komentarzy

 1. Jeszcze tylko wschodnia Europa szambem nie śmierdzi.

 2. Putin zaciera ręce.

 3. Ma rację. Mamy hamerykańskich żołnierzyków stojących ponad prawem oraz wot i kosy zakute na sztorc.

  • Dlatego Rosja musi powiększyć Kaliningrad, by nie ciągnąć pociągami swoich wojsk. Stalowa kurtyna zapadnie i nikt bez pozwolenia Putina nie przejdzie.

 4. Niech rządzący pilnują bajzlu w swoim kraju.Nie wtrącajcie się w sprawy innych.Wkładanie palca w drzwi może skończyć się niedobrze dla palca.I nie będzie czuć na karku oddechu kogokolwiek,bo tego karku nie będzie.Żaden kraj nie macha tak szabelką jak my,choć szabelka zardzewiała i do niczego się nie nadaje.Niech rząd nie igra z losem.Póżniej zostawi naród jak w 39.

  • Narracja typowa dla kacapskiego trolla. Propaganda połączona z groźbą i próbą ośmieszenia oraz niedocenieniem wysiłków niepodległościowych Polski. Kłamstwa powtarzane w nieskończoność nie staną się prawdą.

   • Polska jest od dawna sprzedana i trzeba być kretynem żeby tego nie widzieć. Pomijam to że morawiecki powiedział iż największym problemem naszego kraju jest to że należy do kogoś innego. Polska jest zwykłą kolonią amerykańską i jeżeli będzie rozkaz agresji na Białoruś to my jak zwykle zostaniemy kozłem ofiarnym. Jak można nie widzieć co się dzieje w Polsce i pisać takie pierdoły jak ty. Ręce opadają na tą ciemnotę i zamknięcie umysłowe jakie reprezentujesz.

    • „Polska jest od dawna sprzedana i trzeba być kretynem żeby tego nie widzieć.”
     Podasz konkretną datę „sprzedaży”?

     „Pomijam to że morawiecki powiedział iż największym problemem naszego kraju jest to że należy do kogoś innego.”
     Przytoczysz cytat?

     „Polska jest zwykłą kolonią amerykańską…”
     Nie. Polska nie jest i nigdy nie będzie kolonią niczyją. Polacy prędzej zginą niż pozwolą sobie narzucić kolejne jarzmo niewoli. To był zawsze problem dla każdego okupanta, tego z Zachodu, czy tego ze Wschodu.

     „…jeżeli będzie rozkaz agresji na Białoruś to my jak zwykle zostaniemy kozłem ofiarnym.”
     Kto niby miałby wydać ten „rozkaz agresji” i w jakim celu? Polska nie ma interesu, by powstała granica Polsko – Litewska kosztem Białorusi. Za to znam jednego starszego pana, który aż piszczy by Okręg Kaliningradzki połączyć drogą lądową z „mateczką”.

     „Jak można nie widzieć co się dzieje w Polsce i pisać takie pierdoły jak ty. Ręce opadają na tą ciemnotę i zamknięcie umysłowe jakie reprezentujesz.”
     Ależ widzę, widzę.
     Widzę wzmożoną działalność propagandową różnej maści „oświeconych” trolli, do których grona niewątpliwie należysz. Wycieczki osobiste zostaw sobie gamoniu dla kumpli z Petersburga.

 5. Wuj Chąsaty przesunie wojsko na zachód a od wschodu wjadą ruscy jak do siebie.

 6. Jaruzel mówił i robił tak samo i wyszło nie po jego myśli.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas