Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie rozpoczęło się święto polskiego cyrku, czyli Carnaval Sztukmistrzów (zdjęcia)

W czwartek w Lublinie rozpoczął się kolejny z dużych festiwali, czyli Carnaval Sztukmistrzów. Święto polskiego cyrku potrwa do niedzieli. W tym czasie będzie można zobaczyć polskie premierowe spektakle cyrkowo-teatralne, bezpłatne wydarzenia, takie jak Busker Show czy spektakl Prometeusz, wziąć udział w koncercie Dziadów Kazimierskich i Rur Wydechowych oraz obejrzeć pokazy highlinerskie. Ponadto w programie filmy i wystawa.

W tym roku, wyjątkowo ze względu na obostrzenia sanitarne, organizatorzy muszą rejestrować wszystkich uczestników festiwalu i ograniczyć ich liczbę do bezpiecznego maksimum. Dlatego też znakomita większość wydarzeń Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w ogrodzonych przestrzeniach ze zorganizowaną widownią. Są one też biletowane. Wejściówki dostępne są przez aplikację Going lub w kasie biletowej znajdującej się na ulicy Grodzkiej 7.

Część zupełnie nowych przedstawień, będzie można zobaczyć dwukrotnie od 18 do 20 września na scenach plenerowych Carnavalu Sztukmistrzów. Są to m.in. spektakle: Tres de la Nada „H2Oooops”, Wrzące Ciała „Śmierci śmiech”, Warszawski Cyrk Magii i Ściemy „Człowiek Lew”, Kolektyw Kejos „Epitafium Błazna – szkice z Szekspira”, ALE Circus Dance Company „VII”

Nie brakuje jednak bezpłatnych wydarzeń Carnavalu Sztukmistrzów. Obowiązują na nie zapisy online i niestety wejściówki zostały już wyczerpane. Jednak jak zapewniają organizatorzy, nie wszystko jeszcze stracone. Dość często się bowiem zdarza, że osoby które zarezerwowały online bilet, nie stawiają się potem na wydarzenie. Dlatego też w tego typu przypadkach chętni będą wpuszczani.

Obejrzeć będzie można m.in.: wyjątkowy pokaz cyrkowy Busker Show, w którym nietuzinkowi artyści zaprezentują swoje najlepsze numery, czy też spektakl akrobatyczno-taneczny Prometeusz oparty na micie o Prometeuszu, który wykradł bogom ogień i rozbudził w ludziach kreatywność i zainteresowanie światem. Na Błoniach pod Zamkiem odbędzie się koncert Dziadów Kazimierskich, którzy pojawią się z przyjaciółmi Słonia Trąbalskiego, czyli sekcją dętą Rury Wydechowe. W tym przypadku nie potrzebne są żadne rezerwacje.

Bez rezerwacji można też oglądać zmagania na taśmach w ramach Urban Highline Festival. Taśmy w tym roku zostały rozwieszone wokół Trybunału Koronnego, na Placu Teatralnym pomiędzy Lubelskim Centrum Konferencyjnym i Centrum Spotkania Kultur oraz pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską. Highlinerów można podziwiać do soboty od godz. 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 17.00. Nową atrakcją jest tzw. taśma otwarta dla higlinerów, rozciągnięta między budynkami, a dźwigiem na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej. Tam można podziwiać przejścia artystów o każdej pełnej godzinie pomiędzy 18.00 a 22.00.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Będzie teraz 5 st w nocy to im zmarzną tyłki.

  2. Do czego i komu są potrzebne wiadomości że nie ma już wejściówek???????????? Napiszcie o takim wydarzeniu pare dni wcześniej aby zainteresowane osoby mogły nabyć te wejściówki

  3. Pieczychlebek Garncarz

    Dlaczego to święto w Lublinie a nie na Wiejskiej…

  4. łysy znów zrobił imprezę dla swoich wyznawców

  5. Karnawał COVID-19

    Ale cyrk