Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Pożyczył” samochód, podróż zakończył w kukurydzy. Obywatel Mołdawii był po alkoholu

Policjanci zatrzymali obywatela Mołdawii, który wjechał pojazdem osobowym na pole kukurydzy i tam zakończył swoją przejażdżkę. Jak się okazało, renault został skradziony z jednej z posesji w Krasnymstawie. Wkrótce 61-latek stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie od zamojskich policjantów, że w Sitańcu mężczyzna kierujący renaultem wjechał na pole z kukurydzą. Wszystko wskazywało na to, że 61-letni obywatel Mołdawii ukradł samochód z terenu powiatu krasnostawskiego.

– Faktycznie 61-latek zakradł się na teren jednej z posesji w Krasnymstawie i wykorzystując otwarty pojazd odjechał nim w stronę Zamościa. Po drodze jednak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w pole kukurydzy. Kiedy na miejsce przyjechali zamojscy policjanci, okazało się, że 61-latek ma w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu – relacjonuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Mężczyzna został zatrzymany, przewieziony do krasnostawskiej komendy i osadzony w celi. Pojazd zaś został przekazany 44-letniemu właścicielowi, który jeszcze nie zdążył zgłosić na policję kradzieży swojego auta.

– Mołdawianin usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia starszy sierżant Anna Chuszcza.

(fot. Policja Krasnystaw)

9 komentarzy

 1. Znowu cyklista. Są tak bezczelni, że nawet za kierowanie samochodami się biorą.

 2. Pogonić to to z Polski.

 3. 0,5 i taaki numer i to ze wschodu gdzie chleja ile wlezie jakis cienki bolek

 4. Co sie czepiacie, chlopina dalej swietuje 3:2 w wydychanym

 5. Dużo u nas przybyszów przed którymi podobno PIS nas chroni a przynajmniej takie hasło głoszą w rządowych mediach.

 6. OOO!!
  widać że wybory samorządowe za niecały rok bo po 3 latach w końcu postawili skoszoną lampę oświetleniową na klinie na rońsku.
  Skuteczność i działanie to powinno być hasło obecnie panującego i niech jeszcze się weźmie za porządek w mieście bo po parku tylko styropiany po kebabach fruwają. Przy tej skuteczności może do następnych wakacji coś sie ruszy 😉
  nie pozdrawiam

 7. No tak… „auto” dla pijaczków… nic nie trzeba umieć, żadnych uprawnień zdawać nie trzeba… suweren się bawi…

 8. Jak się nie umie pić to się nie pije panie mołdawczyku.

Dodaj komentarz

Z kraju

Wiadomości z info112