Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar mieszkania w Świdniku, starsza kobieta trafiła do szpitala. Wszystko zaczęło się od terrarium (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem przy jednej z ulic Świdnika doszło do pożaru mieszkania. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Do pożaru w jednym z mieszkań w Świdniku przy Radość doszło w niedzielę przed godziną 23.00. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest lokal mieszkalny na wysokim parterze w budynku wielorodzinnym.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej ze Świdnika i Minkowic, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Kiedy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej, właścicielka mieszkania była na zewnątrz. Najpierw strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, następnie kobieta trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego

Jak ustalili strażacy, ogień pojawił się od tkaniny, którą przykryte było terrarium. W pewnym momencie 72-latka postanowiła otworzyć balkon, wówczas doszło do wybuchu pożaru. Seniorka ucierpiała w wyniku zdarzenia i trafiła do szpitala. Ogień strawił wyposażenie pokoju. Niestety pozostałe pomieszczenia mieszkania również uległy zniszczeniu w trakcie pożaru.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności pojawienia się ognia. Trwa również szacowanie strat. Już teraz wiadomo, że będę one spore.

7 komentarzy

  1. Niestety pozostałe pomieszczenia mieszkania również uległy zniszczeniu w trakcie powodzi

    • Tak wymyślasz, czy mieszkasz w tym budynku i piszesz o fakcie?

      • Ty to nie masz w ogóle pojęcia jak wygląda akcja gaśnicza prowadzona przez Straż Pożarną . W tym wszystkim przecież chodzi o skuteczne ugaszenie pożaru , nikt nie patrzy na skutki poboczne , ma być ugaszone i już .

  2. To na pewno przez nowy nadajnik 5G.

  3. Co z gadem?

  4. Tyle ognia i dymu… niechybnie trzymała w tym terrarium Smoka Wawelskiego.

Dodaj komentarz

Z kraju