Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar cysterny koło Biłgoraja. Ogień pojawił się w wyniku awarii hamulców

Dzisiaj rano koło Biłgoraja zapaliła się cysterna. Zanim dojechali strażacy, kierowca razem z policjantami sami starali się ugasić pożar.

Zdarzenie miało miejsce w środę około godziny 8 na drodze wojewódzkiej nr 858, pomiędzy Hedwiżynem a Panasówką w powiecie biłgorajskim. Zapaliła się tam naczepa typu cysterna, doczepiana do ciągnika siodłowego. Kierowca widząc co się stało, natychmiast zatrzymał pojazd, powiadomiona została straż pożarna.

Jak nas poinformowano w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, pierwsze zgłoszenie brzmiało, że płonie cysterna z paliwem. Na miejsce wysłano 3 zastępy strażaków: dwa z PSP i jeden z OSP. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się koło naczepy, a w cysternie przewożona była pasza dla drobiu.

Zanim dojechali strażacy, kierowca zachował zimną krew, odpiął naczepę, a ciągnikiem siodłowym odjechał na bezpieczną odległość. W międzyczasie dojechał też patrol policji i mężczyzna razem z funkcjonariuszami, za pomocą gaśnic starali się stłumić ogień. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Jak wstępnie ustalono, przyczyną pojawienia się ognia była awaria układu hamulcowego.

2017-01-25 12:01:41
(fot. nadesłane Damian))

14 komentarzy

 1. Jak by to była cysterna z paliwem to by było nieciekawie.

 2. trzeba bylo poczekac az opona sie wypali

 3. Bo to było paliwo dla kurczaków 😉
  Dużo śniegu w pobliżu to było czym gasić.

 4. Jeśli paliła się opona, to kierowca powinien jechać do momentu aż opona się wypali i sama spadnie z felgi. Takie są przepisy więc kierowca nie do końca zachował zimną krew.

  • O czym Ty bredzisz? Gdzie masz takie przepisy? Możesz mi konkretne punkty pokazać?

   • Kolego Szanowny, zasady dotyczące zachowania się kierowcy ciężarowego samochodu na drodze podczas pożaru opony na tylnych osiach są przekazywane kursantom na samym początku szkolenia na Kat. C i inne ciężkie kategorie prawa jazdy.

    • Powiem krótko: IDIOTA…… Pożar opony, awaria hamulców a on miał jechać dalej??!! Do pożaru doszło pewnie z winy przegrzania koła z powodu blokady hamulca. Jak można pisać takie bzdury…

    • Mam C+E od 17lat, ADR wiele kursów w tym pierwszej pomocy, kilka lat czynnym strażakiem OSP i nigdy nie słyszałem żeby jechać jak się koło pali. 🙂

     • kierowca bombowca

      ile zapłaciłeś za papierek ADR-owski nie chodząc na szkolenie a w OSP to radze ci tylko stodoły gasić broń Boże przed takim strażakiem do prawdziwego pożaru

  • Czyli gdyby wiózł gaz propan butan to śmiało z palącą się oponą mógłby wjechać choćby w teren zabudowany i jeździć do czasu wypalenia się opony? Wygląda na to, że gaśnica w samochodzie jest niepotrzebna.

   • kierowca bombowca

    To teraz sobie wyobraź że jest w terenie zabudowanym dochodzi do pożaru zatrzymuje pojazd przed twoim domem płomień idzie z opony do góry podgrzewa cysternę i bum nie ma cysterny i połowy dzielnicy ( i teraz pytanie czy kierowca zdąży wyciągnąć i użyć gaśnicy). To chyba żeby lepiej jechał i pęd powietrza kieruje płomień do tyłu pojazdu aż można się bezpiecznie zatrzymać albo opona cała się spali

  • Ja też słyszałem że są takie przepisy. A logika by wskazywała że należy przyśpieszyć by pęd powietrza zdmuchnął płomień.

Z kraju