Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar w Chmielu. Gdy dojechali strażacy, ludzie wiadrami z wodą gasili płomienie

Na szczęście bez poważniejszych strat zakończył się wczorajszy pożar w Chmielu Kolonii. Jedna osoba trafiła jednak do szpitala.

Pożar dachu na jednym z domów jednorodzinnych w Chmielu Kolonii w gminie Jabłonna został zauważony w środę o godzinie 17:27. Natychmiast powiadomiono straż pożarną. Gdy strażacy dotarli na miejsce, widoczne już były płomienie wydostające się z dachu. Kilka osób wiadrami z wodą starało się ratować dobytek.

– Źródło ognia znajdowało się przy kominie. Pożar wybuchł najprawdopodobniej właśnie w wyniku nieszczelności układu kominowego. Strażakom udało się sprawnie ugasić pożar, nim płomienie zdołały się rozprzestrzenić – wyjaśniał nam kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana. Była to kobieta w wieku 86 lat, która nosiła objawy podtrucia dymem. Pomocy udzielili jej strażacy a następnie została przekazana załodze karetki pogotowia ratunkowego i przetransportowano ją do szpitala.

W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej: trzy z PSP w Bychawie i Lublinie oraz cztery z OSP w Piotrkowie, Mętowie, Chmielu i Żukowie. Działania zakończyły się po blisko dwóch godzinach.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-01-05 16:13:09

4 komentarze

  1. Stona wrócił jak widać.

  2. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

    W starych chałupach wiejskich i w lubelskich „slamsach” też, jednym z najbardziej zaniedbanych są kominy, które w okresie wzmożonej aktywności grzewczej czasami dość brutalnie potrafią o sobie przypomnieć.

  3. Stona tu nie zawinił tym razem, niestety stare domy tak maja że na górze są do ocieplenia plewy wysypane, teraz trzeba bardziej palić z powodu mrozu nie szczelny komin i jak wiadomo wiatr sprzyjal roznieceniu ognia, to smutne informacje szczęście że sąsiedzi szybko zareagowali,życzę powodzenia rodzinie…