Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar w bloku w Świdniku. Siedem zastępów straży na miejscu

Dzisiaj wieczorem w jednym z bloków w Świdniku wybuchł pożar. Panowało bardzo duże zadymienie.

Dym wydobywający się z jednego z bloków przy ulicy Skarżyńskiego w Świdniku został zauważony w niedzielę około godziny 19:30. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono straż pożarną. Na miejsce przyjechało także pogotowie ratunkowe oraz policja i pogotowie gazowe. Jak się okazało, pożar objął część piwnicy, gdzie składowane były przez lokatorów nieużywane rzeczy.

Ze względu na bardzo duże zadymienie, ratownicy polecili mieszkańcom, by wyszli oni na balkony. – Wszystko w trosce o ich bezpieczeństwo. Pożar wydawał się poważniejszy, jednak został szybko ugaszony. Sporo więcej czasu trwało oddymianie pomieszczeń – wyjaśniał nam dowodzący akcją gaśniczą. Nikt również nie wymagał pomocy medycznej.

W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej z PSP Świdnik i Piaski i OSP z okolicznych miejscowości. Działania strażaków zakończyły się po ponad godzinie.


(fot. nadesłane – Dawid – DZIĘKUJEMY!)

(fot. lublin112.pl)
2015-05-31 22:49:19

6 komentarzy

  1. „składowane były przez lokatorów nieużywane rzeczy.” NIE przez lokatorów, a przez jednego „pana” z tejże klatki. Stary dziad kleptoman zbiera rupiecie w składziku. Mogło się to zająć, powinien iść siedzieć.

  2. Szanowny redaktorze – nie ma takiej jednostki jak PSP Piaski. Miesci się tam jedynie posterunek Komendy Powiatowej PSP w Świdniku. Warto natomiast wymienic z nazw jednostki ochotnikow, bo stanowili – z tego co mi pan przekazuje – połowę liczby ratownikow przy tym zdarzeniu. pozdrawiam 🙂

  3. Sam sie zapruszył ten ogień? Rupiecie rupieciami u nas tez sa jak w kazdej piwnicy ale same jakos palic sie nie chca. Dziwne.

  4. to problem w blokach spółdzielnia olewa sprawę a w piwnicach zalegają szafy opony pudła i tym podobne . Jak poprosiłam administrację o uprzątniecie korytarza piwnicy powiedziano mi ze to czyjaś własność i nie mogą nic zrobić wiec pozostaje albo czekać ze ktoś podpali albo samemu podpalić