Pożar w bloku w Świdniku. Siedem zastępów straży na miejscu

Dzisiaj wieczorem w jednym z bloków w Świdniku wybuchł pożar. Panowało bardzo duże zadymienie.

Dym wydobywający się z jednego z bloków przy ulicy Skarżyńskiego w Świdniku został zauważony w niedzielę około godziny 19:30. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono straż pożarną. Na miejsce przyjechało także pogotowie ratunkowe oraz policja i pogotowie gazowe. Jak się okazało, pożar objął część piwnicy, gdzie składowane były przez lokatorów nieużywane rzeczy.

Ze względu na bardzo duże zadymienie, ratownicy polecili mieszkańcom, by wyszli oni na balkony. – Wszystko w trosce o ich bezpieczeństwo. Pożar wydawał się poważniejszy, jednak został szybko ugaszony. Sporo więcej czasu trwało oddymianie pomieszczeń – wyjaśniał nam dowodzący akcją gaśniczą. Nikt również nie wymagał pomocy medycznej.

W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej z PSP Świdnik i Piaski i OSP z okolicznych miejscowości. Działania strażaków zakończyły się po ponad godzinie.


(fot. nadesłane – Dawid – DZIĘKUJEMY!)

(fot. lublin112.pl)
2015-05-31 22:49:19

6 komentarzy

 1. „składowane były przez lokatorów nieużywane rzeczy.” NIE przez lokatorów, a przez jednego „pana” z tejże klatki. Stary dziad kleptoman zbiera rupiecie w składziku. Mogło się to zająć, powinien iść siedzieć.

 2. Szanowny redaktorze – nie ma takiej jednostki jak PSP Piaski. Miesci się tam jedynie posterunek Komendy Powiatowej PSP w Świdniku. Warto natomiast wymienic z nazw jednostki ochotnikow, bo stanowili – z tego co mi pan przekazuje – połowę liczby ratownikow przy tym zdarzeniu. pozdrawiam 🙂

 3. Sam sie zapruszył ten ogień? Rupiecie rupieciami u nas tez sa jak w kazdej piwnicy ale same jakos palic sie nie chca. Dziwne.

 4. to problem w blokach spółdzielnia olewa sprawę a w piwnicach zalegają szafy opony pudła i tym podobne . Jak poprosiłam administrację o uprzątniecie korytarza piwnicy powiedziano mi ze to czyjaś własność i nie mogą nic zrobić wiec pozostaje albo czekać ze ktoś podpali albo samemu podpalić

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika