690 680 960

Dłuższe trasy autobusów, nowy przystanek. Wprowadzono zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej

Od 1 czerwca ZTM Lublin dokonał zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej. Wszystko to na prośby pasażerów.

Od poniedziałku 1 czerwca część linii komunikacji miejskiej w Lublinie kursuje według nowego rozkładu jazdy. Zmiany zostały wprowadzone na liczne prośby pasażerów. Na terenie miasta pojawił się również nowy przystanek ma on ułatwić dotarcie do zlokalizowanych w pobliżu sklepów.

Zmiany dotyczą trzech linii autobusowych: 3, 37 i 78. Niektóre kursy zostały wydłużone a to spowodowało konieczność zmian rozkładu jazdy. W soboty i niedziele część kursów linii nr 3 dojedzie do Dominowa, w dni powszednie do pętli w Dąbrowie dojadą wybrane autobusy linii nr 37, zaś w soboty do Zemborzyc Podleśnych wydłużono wybrane kursy linii nr 78.

Z kolei przy ulicy Mełgiewskiej pomiędzy przystankami Mełgiewska WSEI i Tokarska, uruchomiono nowy przystanek Outlet Center. Będzie on obowiązywał dla linii: 1, 10, 36, 45 i 909. Autobusy będą się na nim zatrzymywały na żądanie pasażerów.

2015-06-01 07:49:53
(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Poniedziałku 1 czerwca chyba…

 2. „Od poniedziałku 2 czerwca część linii komunikacji miejskiej..”
  Obawiam się, że poniedziałek to jednak 1 czerwca 😉

 3. Już sobie wyobrażam korzystanie z nowego przystanku na żądanie – u nas w Lublinie, mieście nie tylko wojewódzkim, ale i inspiracji takie standardowe „żądanie” zatrzymania wygląda tak:
  Siedzi sobie rozparty w siedzeniu i na siedzeniu zakapturzony dres ze wzrokiem tępo utkwionym w oknie, a kiedy autobus mija przystanek na żądanie, młodzieniec zrywa się i uprzejmie żąda: „Czegoś sie chu..ju nie zatrzymał?! Nie widzisz, że wysiadajo !!!”
  Czasami też takie żądanie jest mniej uprzejme: „Gdzie sie ku…wa śpieszysz ?! Ślepy jesteś? Wysiadajom !!!”
  A nie daj Boże jak kierowca w jakikolwiek sposób się odezwie do takiego „żądacza” – wtedy przepadł chłopisko.
  Od następnego dnia ma nie pracować, albo wyrażana jest wątpliwość co do prowadzenia się jego matki, jego pochodzenia z właściwego łoża oraz całości penisa.
  Potem już pozostają telefony do ZTM o zmianę statusu przystanku z; na żądanie, na nierządny.

  • Babka Szeptucha

   Moja znajoma z oburzeniem w bądź co bądź, miłym głosie opowiadała mi jak około godziny stała na przystanku na żądanie zanim zorientowała się, że trzeba podnieść rekę, żeby autobus się zatrzymał

  • północnik geograficzny

   Jednak jesteś tempym [] z mpk. Smród aż strach.

   • Radio Ma ryja na zawsze - Dziewica

    Sprecyzuj (byle nie mniej uprzejmie) swoją jakże rozbudowaną wypowiedź bom „nieponjała”, kogo, czego dotyczy. 🙂

   • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Lublinie k/Świdnika

    A co pan powiesz panie ” pół nocnik” na taki fakt?
    Do biletomatu podeszła studentka i w owtór gdzie wrzuca się monety próbowała wetknąć stówę, wykombinowała, że cała stówa tam nie wejdzie więc złożyła ją w kostkę i pomagając sobie pilniczkiem do paznokci jednak ją tam wepchnęła, a potem poszła do kierowczyni z pretensjami, że nie tylko biletu nie dostała to nawet reszty biletomat nie chce wydać.
    I nie pisz, że to ja jestem głupi bo widziałem to na własne okulary.

 4. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Lublinie k/Świdnika

  Nie ma bardziej „inaczej uprzejmych” odzywek jak z ust mamusiek opiekujących się wózkiem w którym leży Bogu ducha winien produkt jej miłości – co one potrafią powiedzieć kierowcy mijającemu przystanek na żądanie, tego ludzkie słowo nie wypowie – a one potrafią. 🙂
  W skargach do ZTM, własne słowa przypisują oczywiście kierowcom – którzy tylko dzięki monitoringom w autobusach unikają wyrzucenia z pracy od zaraz i natychmiast, na zbity pysk, na zieloną trawkę.

 5. Jak tak czytam, to włos mi się na głowie jeży, jaki ten nasz naród polski wredny i samolubny!

  • Janek Sobiepanek

   A jaki ten Naród odporny na wiedzę! Drzwi ciepłym przyciskiem ledwo się jakoś nauczyli (choć jeszcze nie wszyscy), ale przystanek na żądanie to dla wielu zbyt duże wyzwanie intelektualne.

 6. własnie na zadanie….jak sie taki pojawia to wcisniecie guzika odpowiednio wczesniej cos niewykonalnego ale jak jest zwykły to i 7.8 razy potafi nacisnac….i zbiera ten kierowca….faktycznie wyzwanie intelektualne:)

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas