Powroty z weekendu: Korki, wypadki i pijani kierowcy

Spory ruch występuje na drogach naszego regionu. Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którzy nie stosują się do żadnych przepisów ruchu drogowego czy też wsiadają za kierownicę po pijanemu.

Sprzyjająca, bezdeszczowa pogoda, a przy tym utrzymująca się wysoka temperatura sprawiły, że wiele osób postanowiło spędzić weekend poza domem. Bardzo dużą popularnością cieszyły się imprezy plenerowe, które odbywały się, bądź też jeszcze trwają, w wielu mniejszych lub większych miejscowościach. Tysiące mieszkańców Lublina i regionu wybrało pobyt nad jeziorami.

Niedzielny wieczór to czas powrotów do miejsc zamieszkania, to zaś wiąże się ze znacznie zwiększonym ruchem pojazdów na drogach. Kierowcy alarmują o sporym korku, jaki utworzył się na drodze krajowej nr 82 na odcinku Łęczna – Lublin w rejonie Łuszczowa. Podobna sytuacja jest na drodze krajowej nr 19 pomiędzy Lubartowem a Lublinem przed Niemcami.

Sporo pracy mają też policjanci. Informowaliśmy już o kilku zdarzeniach drogowych, do jakich doszło w naszym regionie. Obecnie trwają czynności na miejscu kolejnego poważnego wypadku. Całkowicie zablokowana jest droga powiatowa nr 1809 Wola Korybutowa – Siedliszcze w powiecie chełmskim. Tam w wyniku zderzenia dwóch pojazdów poszkodowanych miało zostać 10 osób. Na miejscu oprócz policjantów znajduje się kilka zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec LPR.

Niestety wciąż nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu i ruszają w drogę. W sobotę zatrzymano ich 13. Dzisiaj zaś, tylko w okolicach Lublina i w ciągu ostatniej godziny wpadło dwóch kolejnych. Obecnie policjanci prowadzą z nimi dalsze czynności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. … ilu z tych powracających jedzie na promilach wioząc często dzieci ? !

 2. Jadą pijani, bo system na to pozwala. Zarowno rzadkie kontrole niedoposażonej policji jak i karygodne działania wymiaru sprawiedliwosci pozwalaja kierowcom na chlanie.

  • Do-Stary kierowca

   Niedoposazonej policji?? Ha ha. Gościu żeś się z choinki urwał. Żebyś widział ile oni już rozbili w skali kraju nieoznakowanych bmw! to byś się schował.

 3. Pijanych powyżej 1 promila powinno się eliminować dożywotnio z jazdy. A jak usiądzie za kierownicą obciąć rękę. I po problemie.

 4. @ Karuzela nie rękę!!! Nogę prawą- gaz hamulec. Bez ręki to i tak jeżdżą i p…lą przez telefon

 5. Każdy za jak najsurowszym karaniem a najlepiej za kara śmierci! Czy te komentarze piszą sami PORYPANI abstynenci?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL