Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Powraca Świdnik Air Festival. Trwają zaawansowane przygotowania do imprezy

W pierwszą niedzielę czerwca zaplanowano podniebną imprezę w Świdniku. Chodzi o trzecią edycję Air Festivalu, który cieszył się dużym zainteresowaniem miłośników lotnictwa.

Władze Świdnika ogłosiły, że po kilku latach przerwy, ponownie zostanie zorganizowany Świdnik Air Festival. Przez dwa lata wydarzenie odwoływano z powodu pandemii koronawirusa, w ubiegłym roku na przeszkodzie stanęły zaś działania wojenne na Ukrainie, eskalacja konfliktu zbrojnego oraz zmiany w funkcjonowaniu polskiej przestrzeni powietrznej ze względu na sytuację za naszą wschodnią granicą.

W tym roku impreza dla miłośników awiacji znów odbędzie się na terenie lotniska sportowego w Świdniku. Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do wydarzenia, na razie organizatorzy nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów, jednak zapewniają, że w niedzielę 4 czerwca znów będzie można podziwiać najlepszych pilotów i grupy akrobacyjne z Polski i świata.

-Od jakiegoś czasu pracujemy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku, by w tym roku odbyła się najlepsza podniebna impreza w regionie. Zawsze z dozą niepewności, bo w ostatnich latach pandemia i sytuacja na Ukrainie nie pozwoliła nam na organizację pokazów, dążymy by się udało – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

W trakcie drugiej edycji Świdnik Air Festival, w ciągu dwóch dni można było podziwiać umiejętności 64 pilotów, którzy w powietrzu wykonali łącznie 620 minut pokazów. Do tego dochodzi 22 skoczków spadochronowych jak również 21 baloniarzy. Oprócz podniebnych akrobacji, nie brakowało zabytkowych samolotów, wystawy sprzętu i statków powietrznych oraz koncertów muzycznych.

Tym razem wydarzenie będzie jednodniowe. Jednak organizatorzy mają nadzieję, że również będzie się cieszyło ogromnym zainteresowaniem miłośników lotnictwa. W 2019 roku imprezę odwiedziło ok. 50 tys. gości.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Wystąpią miły pan , defis , Sławomir , skolim, gwiazda wieczoru , bayer full.

  2. Brawo PiS brawo Świdnik.

  3. Viva Las Vegas!

  4. Ciekawe czy uruchomią autobusy i specjalny rozkład na linię 5

Z kraju