Poważny incydent w byłym obozie koncentracyjnym na Majdanku. Dwóch uczniów z Izraela tańczyło nago przed barakami

Dwóch uczestników izraelskiej wycieczki do Lublina zostało wydalonych do swojego kraju po tym, jak obnażeni tańczyli na terenie Muzeum na Majdanku. Incydent określono „poważnym naruszeniem dyscypliny”.

Poważny incydent na terenie Muzeum na Majdanku miał miejsce w miniony piątek. Do byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady przyjechała wycieczka uczniów z Izraela. Jak relacjonuje izraelska gazeta Haaretz, w pewnym momencie pracownicy muzeum zauważyli na III polu więźniarskim roznegliżowanych uczestników wycieczki. Jak udało nam się ustalić, dwóch młodych mężczyzn rozebrało się i tańczyło przed barakami.

Wszystko zostało też zarejestrowane przez kamery monitoringu. Po stanowczej reakcji pracowników, dwaj uczniowie zostali zatrzymani, a następnie odesłani do kraju. Powiadomiono też Izraelskie Ministerstwo Edukacji, które wyjaśniło, że „postrzega z ogromną surowością każde zachowanie, które może zaszkodzić statusowi i wartościom reprezentowanym przez wyjazdy do Polski”

Jak relacjonuje Haaretz, zdarzenie potępiła również rada regionalna Emek Hamayanot, w której uczniowie uczęszczają do liceum. Incydent nazwano „poważnym naruszeniem dyscypliny”. W niedzielę obaj uczniowie wraz z pedagogie wrócili do Izraela. Jak dodaje gazeta, mają zostać wprowadzone działania, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych przypadków.

AKTUALIZACJA:

Na miejscu interweniowała policja.Funkcjonariusze ustalili, że jeden z uczestników wycieczki, w pewnym momencie miał ściągnąć spodnie po czym wypiąć gołe pośladki w kierunku jednego z baraków. 17-latek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut znieważenia pomnika lub innego miejsca publicznego za co grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności. Obywatel Izraela przyznał się do winy, swoje zachowanie tłumaczył głupim żartem. Policjanci zabezpieczyli posiadaną przez niego gotówkę, która ma zostać przeznaczona na poczet kary. Nastolatek wyraził również chęć dobrowolnego poddania się karze.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-13 11:50:26

41 komentarzy

 1. A w Polsce dalej powiedzieć źle na Żyda jest większą zbrodnią niż to co wyprawiają oni za przyzwoleniem i pod ochroną służb… Dalej ich szanujcie i wychwalajcie… Brak słów…

 2. Rasa panów ‚Iber Mench” nadal chce okupować Polskę. Wybrańcy, wyselekcjonowani, wybrani, czysta rasa zalewa państwa zamieszkałe przez rasę ludzi!~!!~!

 3. Oni mogą wszystko, bardzo głośno zawsze się zachowują nie adekwatnie do sytuacji i muszą być zawsze zauważalni jak przyjeżdżają do Polski w celach powiedzmy ” edukacyjnych” nie tylko na terenie Muzeum na Majdanku, ale i w różnych przybytkach użyteczności publicznej. Zwrócisz im uwagę to od razu ” napaść” na nich, na ich wolność, religię itp…. zawsze dostają eskortę policji jakby byli nie wiadomo kto… ludzie wyluzujcie i bądźmy równi.. TO WY Jesteście u nas gościem i musicie się dostosować do naszych wymagań !!!!

  • Januszku!, wyluzuj. Niestety od 1944 roku to My jestesmy goścmi u nich, we wlasnym kraju i nic sie nie zmienia.

   • Nie nazywaj innych Januszami skoro sam jesteś tempy Jan . Po kim ty taki tempy ? Hmmmm ? Ja już wiem hahah .

    • Nie rozumiem kogo nazwał Januszkiem??? Przedmowca wybrał sobie Nick „Januszek” i tak się do niego zwrócił!. Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem!

  • ja tak samo myślę

 4. chamstwo i prostactwo

 5. cała młodzież cywilizacji tzw. ,, zachodniej ,, jest rozpuszczona, idiotyczne media ,, facebooki,, ogłupiają ile mogą. Myślicie że nasza rodzinne orły nie odwalałyby podobnych numerów nawet w takich miejscach ? Wiem bo jestem kierowcą wycieczkowym i jeżdżę także z grupami izraelskimi. Na 1000 młodych osobników półkuli zachodniej zawsze będzie kilku pajaców, tak było i tak będzie. ( No może u Azjatów będzie ze dwóch 🙂
  PS. dzieci Izraela ładniej i chętniej śpiewają, Statystycznie oczywiście. Nasi mogą się od nich uczyć.

 6. w sumie nie wiem czy samo pisanie o tym to nie antysemityzm

 7. Gdyby to Polak zrobił .Już odpowiedni paragraf by zaliczył.
  A że Żyd to ” naruszenie dyscypliny” mała szkodliwość czynu.Dlaczego służby odpowiednie milczą ?

 8. Na Majdanku, czują się jak u siebie w kibucach>
  Więcej nie napiszę bo to co o nich myślę, podpadałoby to pod ortodoksyjny antysemityzm.

 9. Po co wogole ich tu wpuszczają !!! Mam już prze..bane, bo nie wiem czy na nich można cokolwiek pisać? Czemu tacy odważni nie byli jak wojna była ???

  • Byli skupie i na tworzeniu Kappo obozowego oraz wysylaniu swoich braci na spalenie w komorach gazowych= getto Łodz żyd rumkowski? kolaborowaniu, ukrywaniu sie u Polskich rodzin- aaaa pozniej niektorzy na donoszeniu na te rodziny albo pozniej jako ubecki bandyta zabijaniu zolniezy AK. WSZYSTKO potwierdzone historycznie.

   • Pomyliłeś sie bo ci o ktorych ty piszesz to byli Polacy katolicy nie zwalaj na innych (Żydów )to sa klamstwa wymyślone przez antysemitów a jesli chodzi o wycieczki z Izraela to Polacy i Polska dobrze na tym zarabiaja to sie nazywa Turystyka a jesli nie rozumiesz zapytaj sie w szkole to ci wytłumacza.

  • Bo myśleli, że jadą do Palestyny

 10. Bardzo ładnie, niech się kompromitują dalej .

 11. to od upału,należy i trzeba im wybaczyc,co innego jakby to zrobił Polak-skandal na cały świat wtedy,Mateuszek musiałby na kolankach w Jerusalem u szefostwa się tłumaczyć.

 12. Tego typu ANTYSEMITYZM trzeba tępić. Gmina żydowska powinna cały świat poruszyć tym co się stało na Majdanku

 13. To prowokacja grubymi nićmi szyta! Tylko przez kogo?

 14. Co tu się dziwić gnojkom ze szkoły – kilka lad wstecz byłem w Aushwitz, trafiłem akurat na wycieczkę z Izraela przedstawicieli izraelskiej Armii.
  Widziałem jak pod tamtejszą ścianą śmierci, gdzie Niemcy rozstrzeliwali ich ziomali setkami dziennie za byle co, albo i bez powodu, dwóch oficerów wspomnianej armii wyjęli „co trzeba” i odlali się na tę ścianę.
  Nic nie powiedziałem choć trochę kojarzę hebrajski, ale co se pomyślałem…
  Nie napiszę, bo za same myśli by mnie teraz „zabezpieczono” na kilka lat.

  • Bo piszac o nich prawde jestes antysemita- chociarz oni nie sa semickim lidem Tylko „ukradli” to nazwe prawdziwemu ludowi semickiemu…..
   Oni plujac na Polske i Polakow uwazaja sie za znawcow i czysta rase?????? zaklamanie level hard.

  • Nie wierzę klamiesz bo jestes Antysemita,Izraelskie żołnierze NIGDY by tego nie zrobili a pozatym tam ta sciana jest dobrze strzezona i wstyd zeby taki glab jak ty wymysla takie cos! No i co lepiej sie czujesz teraz ?

 15. Teraz to będzie tak. Biedni chłopcy będą tłumaczyć się tym że to te wielkie okropieństwa wojny spowodowały to zachowanie. W sumie każdy inaczej odreagowuje stres i zamiast nagany lepiej okazać współczucie.
  To standardowe tłumaczenie wybryków chuligańskich mlodzieży izraelskiej podczas wycieczek historycznych do obozów zagłady .
  Przynajmniej mają wymówkę a goje niech lepiej cicho siedzą.

 16. skoro się rozebrali to trzeba było ich zaprowadzić pod „prysznice”

 17. Kilka lat temu podpalili hotel Rubikon na Mełgiewskiej- „wycieczka z Izraela”.

 18. Droga redakcjo, może zgłębicie temat skoro już policja tam zawitałą, dlaczego nie przeszukali i nie sprawdzili „ochrony” wycieczki? Kto pozwala byłym agentom (mosadu) nosić broń ze sobą, jakim prawem obcy agenci są uzbrojeni na terenie naszego kraju, kto wydaje pozwolenie na to lub przymyka oko?
  Co jeśli któryś czując zagrożenie postrzeli naszego obywatela?

  • Wlasnie zeby nie tacy jak wy to by Izraelskie wycieczki szkolne nie musieli miec ochrony a pozatym Polska jest w EU tak ze w Polsce jest masa turystów i mieszkancow z ( Czeczenii ) ktorzy wedlug ich religii Żydów nie lubią Chrześcijanow tez i narazie siedza cicho bo jest ich ponizej 2% ale niech tylko ich studenci z Saidi Arabia w Polsce ktorzy studuja i placa duzo $$ uniwersytetom Polskim sie rozkreca to Polska tak jak inne kraje będą sie pytac Izraela co z tym fantem zrobic bo Izrael Mosad jest najbardziej doswiadczony i daja se rade jesli chodzi o terrorysm.

 19. Może bawią się na cześć swoich przodków, którym było aż za bardzo ciepło w piecykach. Mogą nawet na nich nalać jak im to sprawi przyjemność. Bydlęcej i nierozgarniętej nacji wszystko może przyjść do „mycki”

 20. Kiedyś w „Sieci” był ciekawy artykuł nt.tych pielgrzymek.Opisana jest totalna indoktrynacja i tworzenie wrażenia że te dzieciaki są we wrogim im kraju gdzie na każdym kroku grozi im niebezpieczeństwo nie mniejsze niż w czasie II WŚ.Religia Holokaustu.

 21. Najlepiej było by wysmagać obu delikwentów dorodną pokrzywą po gołych zadkach, nikt by nie ucierpiał poza ich dumą no i nie posiedzieli by sobie ze dwa dni na d… .Ale pamiętali by długo wizytę na Majdanku i to ze w miejscach publicznych nie warto świecić gołą d.. .

 22. „Incydent określono „poważnym naruszeniem dyscypliny”.”

  Gdyby to byli Polacy to przez kilka dni na głównych stronach portali i gazet pojawiałyby się artykuły jakimi jesteśmy antysemitami i jak skrzywdzony jest naród żydowski. Z każdej strony potępiano by takie zachowanie i przepraszano. A w drugą stronę… jakaś wzmianka i news zniknie po kilku godzinach pośród innych artykułów.

 23. dobrze że nie zapaskudził odchodami cmentarza..

 24. w 2014 szczali na barak w obozie na Majdanku. Mieli wtedy na sobie flagi z gwiazdą dawida.

 25. Wydać bezwzględny zakaz odwiedzin Żydów w miejscach kaźni Hitlerowskich Niemiec na terenie Polski. To nie jest pierwszy taki przypadek. I nie tylko Żydzi ginęli w tych obozach, ale tylko oni są zdolni do takiegio znieważania tych miejsc. No i jeszcze Ukraińcy (casus wycieczki ukraińskich uczniów do obozu Majdanek).

 26. Gdyby to zrobili Polacy w Izraelu , Darcie mordy na cały Świat i Antysemityzm Duda by przepraszał . A delikwenci zamknięci w Izraelskim więzieniu . Procedury wykupy i cały Cyrk

 27. W tych komentarzach widać jak Polacy BOJĄ się pisać COKOLWIEK o żydach w obawie przed oskarżeniem o antysemityzm. To właśnie dlatego ci ostatni mogą z nami robić co chcą włącznie z oskarżaniem naszych przodków o nazizm i holokaust (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Dlaczego boicie się mówić PRAWDĘ? Dlaczego nie „drzecie mordy” i nie poruszacie całego świata tak jak oni to robią kiedy ktoś na was pluje? Nie mówię żeby udawać pokrzywdzonych, ale aby dochodzić własnych praw. Może dlatego że żyjemy w polin? Polecam zainteresowanym zapoznać się z propagowaną przez dr Jerzego Jaśkowskiego wiedzą historyczną (i nie tylko historyczną). Rewelacyjne wykłady na yt.

  • Jerzy Jaskowski najwiekszy antysemita rasista i faszysta klamca ,w Polsce Żydów jest jak kot naplakal i określanie niektórych Polaków ze sa Zydzi to tez głupota, a co turystów z Izraela to przywoza duzo pieniędzy ktore traca w Polsce bo Polski rząd potrzebuje te pieniądze ktore bedzie dawac jak juz dali w waszym imieniu 80 milonow zl dla Rydzyka skads musza te pieniądze przysc bo bez turystów w Polsce nie wazne skad to by Polska przepadla.

 28. Widocznie w szkole za malo ich uczą co sie stalo z ich pradziadami,wstyd !

 29. Wieksza zbrodnia?tylko nikogo za to nie karza faszysci maszerują w Polsce warcza anysemityzmem i rasismem a policia jeszcze ich broni a staruszkow ktorzy protestują bija i aresztuja,.Irinia lol

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online