Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poważny incydent w byłym obozie koncentracyjnym na Majdanku. Dwóch uczniów z Izraela tańczyło nago przed barakami

Dwóch uczestników izraelskiej wycieczki do Lublina zostało wydalonych do swojego kraju po tym, jak obnażeni tańczyli na terenie Muzeum na Majdanku. Incydent określono „poważnym naruszeniem dyscypliny”.

Poważny incydent na terenie Muzeum na Majdanku miał miejsce w miniony piątek. Do byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady przyjechała wycieczka uczniów z Izraela. Jak relacjonuje izraelska gazeta Haaretz, w pewnym momencie pracownicy muzeum zauważyli na III polu więźniarskim roznegliżowanych uczestników wycieczki. Jak udało nam się ustalić, dwóch młodych mężczyzn rozebrało się i tańczyło przed barakami.

Wszystko zostało też zarejestrowane przez kamery monitoringu. Po stanowczej reakcji pracowników, dwaj uczniowie zostali zatrzymani, a następnie odesłani do kraju. Powiadomiono też Izraelskie Ministerstwo Edukacji, które wyjaśniło, że „postrzega z ogromną surowością każde zachowanie, które może zaszkodzić statusowi i wartościom reprezentowanym przez wyjazdy do Polski”

Jak relacjonuje Haaretz, zdarzenie potępiła również rada regionalna Emek Hamayanot, w której uczniowie uczęszczają do liceum. Incydent nazwano „poważnym naruszeniem dyscypliny”. W niedzielę obaj uczniowie wraz z pedagogie wrócili do Izraela. Jak dodaje gazeta, mają zostać wprowadzone działania, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych przypadków.

AKTUALIZACJA:

Na miejscu interweniowała policja.Funkcjonariusze ustalili, że jeden z uczestników wycieczki, w pewnym momencie miał ściągnąć spodnie po czym wypiąć gołe pośladki w kierunku jednego z baraków. 17-latek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut znieważenia pomnika lub innego miejsca publicznego za co grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności. Obywatel Izraela przyznał się do winy, swoje zachowanie tłumaczył głupim żartem. Policjanci zabezpieczyli posiadaną przez niego gotówkę, która ma zostać przeznaczona na poczet kary. Nastolatek wyraził również chęć dobrowolnego poddania się karze.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-13 11:50:26

41 komentarzy

 1. Najlepiej było by wysmagać obu delikwentów dorodną pokrzywą po gołych zadkach, nikt by nie ucierpiał poza ich dumą no i nie posiedzieli by sobie ze dwa dni na d… .Ale pamiętali by długo wizytę na Majdanku i to ze w miejscach publicznych nie warto świecić gołą d.. .

 2. „Incydent określono „poważnym naruszeniem dyscypliny”.”

  Gdyby to byli Polacy to przez kilka dni na głównych stronach portali i gazet pojawiałyby się artykuły jakimi jesteśmy antysemitami i jak skrzywdzony jest naród żydowski. Z każdej strony potępiano by takie zachowanie i przepraszano. A w drugą stronę… jakaś wzmianka i news zniknie po kilku godzinach pośród innych artykułów.

 3. dobrze że nie zapaskudził odchodami cmentarza..

 4. w 2014 szczali na barak w obozie na Majdanku. Mieli wtedy na sobie flagi z gwiazdą dawida.

 5. Wydać bezwzględny zakaz odwiedzin Żydów w miejscach kaźni Hitlerowskich Niemiec na terenie Polski. To nie jest pierwszy taki przypadek. I nie tylko Żydzi ginęli w tych obozach, ale tylko oni są zdolni do takiegio znieważania tych miejsc. No i jeszcze Ukraińcy (casus wycieczki ukraińskich uczniów do obozu Majdanek).

 6. Gdyby to zrobili Polacy w Izraelu , Darcie mordy na cały Świat i Antysemityzm Duda by przepraszał . A delikwenci zamknięci w Izraelskim więzieniu . Procedury wykupy i cały Cyrk

 7. W tych komentarzach widać jak Polacy BOJĄ się pisać COKOLWIEK o żydach w obawie przed oskarżeniem o antysemityzm. To właśnie dlatego ci ostatni mogą z nami robić co chcą włącznie z oskarżaniem naszych przodków o nazizm i holokaust (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Dlaczego boicie się mówić PRAWDĘ? Dlaczego nie „drzecie mordy” i nie poruszacie całego świata tak jak oni to robią kiedy ktoś na was pluje? Nie mówię żeby udawać pokrzywdzonych, ale aby dochodzić własnych praw. Może dlatego że żyjemy w polin? Polecam zainteresowanym zapoznać się z propagowaną przez dr Jerzego Jaśkowskiego wiedzą historyczną (i nie tylko historyczną). Rewelacyjne wykłady na yt.

  • Jerzy Jaskowski najwiekszy antysemita rasista i faszysta klamca ,w Polsce Żydów jest jak kot naplakal i określanie niektórych Polaków ze sa Zydzi to tez głupota, a co turystów z Izraela to przywoza duzo pieniędzy ktore traca w Polsce bo Polski rząd potrzebuje te pieniądze ktore bedzie dawac jak juz dali w waszym imieniu 80 milonow zl dla Rydzyka skads musza te pieniądze przysc bo bez turystów w Polsce nie wazne skad to by Polska przepadla.

 8. Widocznie w szkole za malo ich uczą co sie stalo z ich pradziadami,wstyd !

 9. Wieksza zbrodnia?tylko nikogo za to nie karza faszysci maszerują w Polsce warcza anysemityzmem i rasismem a policia jeszcze ich broni a staruszkow ktorzy protestują bija i aresztuja,.Irinia lol