Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrzebował pieniędzy. Przywłaszczony sprzęt fotograficzny zastawił w lombardzie

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 43-latka, który odpowie za przywłaszczenie i oszustwo. Mężczyzna pożyczony sprzęt fotograficzny zastawił w lombardzie, bo potrzebował pieniędzy.

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że poszkodowany mężczyzna został oszukany na blisko 80 tys. złotych. Pożyczył on 43-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa Lubelskiego sprzęt fotograficzny warty blisko 45 tys. zł oraz pieniądze w kwocie 35 tys. zł.. Pomimo podjętych przez mężczyznę prób odzyskania swojej własności nie udało jej się odzyskać.

Funkcjonariusze z Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy ustalili, że pożyczony sprzęt w postaci kamery video i aparatów fotograficznych wraz z osprzętem został zastawiony w lombardzie. Mundurowi zabezpieczyli go i zatrzymali 43-latka. Mężczyzna tłumaczył, że faktycznie pożyczył pieniądze i zastawił sprzęt foto-video w lombardzie, bo potrzebował pieniędzy.

Teraz mężczyzna odpowie za przywłaszczenie i za oszustwo, gdyż zawarł umowę pożyczki wprowadzając pożyczkodawcę w błąd, co do zamiaru wywiązania się z umowy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

7 komentarzy

  1. Takie rzeczy dzieją się przez 5G, chemitrails i satelity Muska. Ciekawe czy zdawał sobie sprawę z tego że ziemia jest płaska. Czemu wy zakompleksieńcy jesteście tacy nieświadomi? Zobaczycie jesienią ceny żywności to uśmiechy znikną wam z pysków.

  2. karol bańkowski

    Wielkie halo, moja była też przywłaszczyła sprzęt fotograficzny i inną elektronikę na prawie 8000 pln ale puławska policja nic z tym nie zrobiła, tylko umorzyli bez sprawdzenia , tak działają właśnie znajomości w puławskiej komendzie policji.

  3. Damian z Lublina

    Sprzęt fotograficzny warty 45 tyś? Może 4,5 tyś. 45 tyś. to pewnie cena jakiegoś 2 pokojowego mieszkania w LTM na rynku wtórnym. Ja prdl.

  4. Lombard. Życie pod zastaw.

  5. To lombard to wziął? Ciekawe kto by coś tak drogiego w lomardzie kupił.

Z kraju