690 680 960

Przemytnicy i nielegalny towar zatrzymani (zdjęcia)

Dwóch zatrzymanych przemytników oraz zabezpieczone nielegalne papierosy, to efekty działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na tzw. „zielonej granicy”.

W miniony poniedziałek strażnicy graniczni z Dorohuska, podczas działań prowadzonych w pobliżu miejscowości Berdyszcze w powiecie chełmskim, zauważyli osobę niosącą znad rzeki granicznej Bug, owinięte w folię pakunki. Jak się okazało obywatel Ukrainy niósł w pudłach papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalne papierosy zostały wcześniej przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę. Mężczyźnie w momencie zatrzymania udało się przenieść na polski brzeg rzeki, kontrabandę (6 tys. paczek papierosów) o wartości ponad 84 tys. zł. Ukraińskie służby graniczne, zatrzymały po swej stronie kolejnego obywatela Ukrainy, który brał udział w przemycie papierosów. Osoba ta była ubrana w strój z pianki neoprenowej przeznaczony do pływania.

Tej samej doby funkcjonariusze NOSG z Dorohuska, udaremnili kolejne przestępstwo graniczne. W pobliżu miejscowości Husynne w pow. chełmskim, zauważyli pojazd, który poruszał się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał po krótkim pościgu, pojazd marki Ford.

W pojeździe znajdował się mieszkaniec woj. lubelskiego, który w przestrzeni bagażowej pojazdu posiadał duże, owinięte w foliowe worki tekturowe pudła, w których znajdowały się znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została również w tym przypadku przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Obywatel Polski został zatrzymany, a ujawnione w pojeździe przemycone papierosy (3 480 paczek) o wartości prawie 50 tys. zł zabezpieczone.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo obywatel Ukrainy odpowie również za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie