Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Strajk Przedsiębiorców odbędzie się również w Lublinie. Zamanifestują sprzeciw wobec działań rządu

Pikieta przedsiębiorców, którzy sprzeciwiają się działaniom rządu, została zaplanowana na najbliższą niedzielę w Lublinie. Zgromadzenie pod nazwą „Spacer Wolności” ma przejść z Placu Litewskiego przed zamek.

W najbliższą niedzielę, 7 czerwca, w Lublinie odbędzie się manifestacja organizowana w ramach Strajku Przedsiębiorców. Zaplanowana ona została na godzinę 17:00 na Placu Litewskim. Jak wyjaśniają organizatorzy, mają już dosyć „ciągłego łamania konstytucji i dzielenia społeczeństwa na lepszych i gorszych”. Pikietą zamierzają przeciwstawić się „reżimowi rządowemu”.

Wśród działań rządu, z którymi nie zgadzają się przedsiębiorcy, są m.in.zapisy w Tarczy Antykryzysowej wśród których znajdują się: rekompensaty dla kościoła, możliwość obniżenia pensji pracownikom o połowę, czy też zmiany w prawie karnym ograniczające znacznie możliwość obrony osobom oskarżonym o przestępstwa. Do tego dochodzi regulacja maksymalnych wynagrodzeń w prywatnych spółkach.

– Ustawowo określono pensje rady nadzorczej, kierowników, głównych księgowych czy prezesa, które nie mogą przekroczyć 4-krotności średniego wynagrodzenia w gospodarce. Mowa oczywiście o firmach korzystających z pomocy państwa, znaczy tych, które korzystają z tych pożal się boże tarcz. Zamiast otrzymać odszkodowania dostajemy rzekomą pomoc, która faktycznie jest formą hybrydowego upaństwowienia firm. Nie wprost, ale pośrednio i faktycznie – wyjaśniają organizatorzy manifestacji.

Bierzesz kredyt z Polskiego Funduszu Rozwoju, z jednej strony fajnie, gdyż jest szansa na jego umorzenie. Jednak czy nie jest to przynęta z haczykiem? Państwo będzie cię kontrolować, czy utrzymałeś miejsca pracy, a także sprawdzać, jakie dajesz wynagrodzenia. Już zapowiedziano intensywne kontrole skarbowe i ZUS w firmach korzystający z tarczy. Przecież pomoc państwowa musi być rozliczona, a bilans wyjść na zero. Urzędnik przy byle podejrzeniu zajmuje ci majątek firmy. Jakie jeszcze przepisy dotyczące tej rzekomej pomocy uchwalą? Mogą przecież uchwalić co chcą – czytamy w przesłanej do nas korespondencji.

Jak ustaliliśmy, zgromadzenie pod nazwą „Spacer Wolności” zostało formalnie zgłoszone do Urzędu Miasta. Ma ono potrwać dwie godziny, a trasa, jaką zaplanowali organizatorzy wiedzie sprzed pomnika Unii Lubelskiej na Placu Litewski przez Krakowskie Przedmieście, ul. Bramową, Grodzką i Zamkową. Ma się zakończyć przy schodach prowadzących do Zamku. Opinię w tej sprawie wydał również Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który wskazał, że uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką lub elementem odzieży, a także do zachowania 2 metrów odległości pomiędzy poszczególnymi osobami.

(fot. Polsat News/zdjęcie ilustracyjne)

59 komentarzy

 1. Niezidiociały mimo bulu

  Ciekawe ilu tam będzie przedsiębiorców a ilu „przedsięwziorców” i z KOD ich tutaj dostarczą ?????
  Proponuję policji sprawdzić kto i za ile koniecznie chce tutaj mieszać .

 2. ciekawe ile procent tych przedsięborców to przedsiębiorcy, bo spośród moich znajomych, ludzi, którzy mają firmy nikt siętakimi zamieszkami nie interesuje, pewnie tak samo jak z marszami lgbt, żę jeżdżą opłacani po całym kraju robić sztuczny tłum do zdjęć, poza tym to nie tyle strajk przedsiębiorców co bezmyślna cholota wygoniona na ulice przez kogoś kto sobie coś rozgrywa a ludzi używa jako mięsa armatniego, taka prawda, nie żebym jakoś zachwalał obecny rząd, ale czemu wcześniej, w erze prezd pisem, w ogle nie bylo takich działań? żadnych protestów itp.? a było przecież znacznie gorzej także ja tu czegoś nie rozumiem

  • Bo wówczas ,,piniędzy nie było i miało nie być”.

  • @jun
   Po prostu kiedyś władza nie była tak bezczelna. Teraz PiS robi co chce i śmieje się innym w twarz nie przejmując się czy to co robi jest zgodne z prawem. Dzięki PiS TVP może z powodzeniem konkurować z telewizją z Korei Północnej.

 3. I tak wszędzie… przez wasze szyldy wszyscy myślą że tam sami przedsiębiorcy

Z kraju

Sport