Strajk Przedsiębiorców odbędzie się również w Lublinie. Zamanifestują sprzeciw wobec działań rządu

Pikieta przedsiębiorców, którzy sprzeciwiają się działaniom rządu, została zaplanowana na najbliższą niedzielę w Lublinie. Zgromadzenie pod nazwą „Spacer Wolności” ma przejść z Placu Litewskiego przed zamek.

W najbliższą niedzielę, 7 czerwca, w Lublinie odbędzie się manifestacja organizowana w ramach Strajku Przedsiębiorców. Zaplanowana ona została na godzinę 17:00 na Placu Litewskim. Jak wyjaśniają organizatorzy, mają już dosyć „ciągłego łamania konstytucji i dzielenia społeczeństwa na lepszych i gorszych”. Pikietą zamierzają przeciwstawić się „reżimowi rządowemu”.

Wśród działań rządu, z którymi nie zgadzają się przedsiębiorcy, są m.in.zapisy w Tarczy Antykryzysowej wśród których znajdują się: rekompensaty dla kościoła, możliwość obniżenia pensji pracownikom o połowę, czy też zmiany w prawie karnym ograniczające znacznie możliwość obrony osobom oskarżonym o przestępstwa. Do tego dochodzi regulacja maksymalnych wynagrodzeń w prywatnych spółkach.

– Ustawowo określono pensje rady nadzorczej, kierowników, głównych księgowych czy prezesa, które nie mogą przekroczyć 4-krotności średniego wynagrodzenia w gospodarce. Mowa oczywiście o firmach korzystających z pomocy państwa, znaczy tych, które korzystają z tych pożal się boże tarcz. Zamiast otrzymać odszkodowania dostajemy rzekomą pomoc, która faktycznie jest formą hybrydowego upaństwowienia firm. Nie wprost, ale pośrednio i faktycznie – wyjaśniają organizatorzy manifestacji.

Bierzesz kredyt z Polskiego Funduszu Rozwoju, z jednej strony fajnie, gdyż jest szansa na jego umorzenie. Jednak czy nie jest to przynęta z haczykiem? Państwo będzie cię kontrolować, czy utrzymałeś miejsca pracy, a także sprawdzać, jakie dajesz wynagrodzenia. Już zapowiedziano intensywne kontrole skarbowe i ZUS w firmach korzystający z tarczy. Przecież pomoc państwowa musi być rozliczona, a bilans wyjść na zero. Urzędnik przy byle podejrzeniu zajmuje ci majątek firmy. Jakie jeszcze przepisy dotyczące tej rzekomej pomocy uchwalą? Mogą przecież uchwalić co chcą – czytamy w przesłanej do nas korespondencji.

Jak ustaliliśmy, zgromadzenie pod nazwą „Spacer Wolności” zostało formalnie zgłoszone do Urzędu Miasta. Ma ono potrwać dwie godziny, a trasa, jaką zaplanowali organizatorzy wiedzie sprzed pomnika Unii Lubelskiej na Placu Litewski przez Krakowskie Przedmieście, ul. Bramową, Grodzką i Zamkową. Ma się zakończyć przy schodach prowadzących do Zamku. Opinię w tej sprawie wydał również Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który wskazał, że uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką lub elementem odzieży, a także do zachowania 2 metrów odległości pomiędzy poszczególnymi osobami.

(fot. Polsat News/zdjęcie ilustracyjne)

59 komentarzy

 1. Nie ma obowiązku być przedsiębiorcą. Nic wam się nie należy. Za 400 miliardów+ społeczeństwo kupiło wszystkie firmy, i może sobie znacjonalizować kiedy chce.

  • Na szczęście nie ma też obowiązku zatrudniania takich troli jak ty.

   • „Nacjonalizacja” mu się marzy i druga Korea może….? Z Jaro Tse Tungiem na czele… i Rydzo Ciągle Mao I sekretarza…
    Że też są tacy jak bb którzy nie ogarniają nawet podstaw działania gospodarki państwa… ech…
    i z takim przekonaniem kompromitują się na forum…

    • Całkiem nie ograniają niektórzy, że rozkradzeni zostali ze wszystkiego, i nawet na niewolnika u janusza masz rekrutację. „Gospodarka państwa” to nie jest bycie pieskiem ogrodnika, i „czemu ty też nie szczekasz, nie rozumiesz że kości nie dostaniesz?”, tylko prawo własności – a tego nie masz. Koreańczycy nadal mają wszystko swoje, Polakom nie zostało prawie już nic.

   • Troll to cie…

  • bb psie nie będziesz miał za co 500+ brać i innych dopłat do patologi, więc Tobie psie lubelski tym bardziej się nie nalezy nic,

   • Lepiej mieć wszystko, a nie jakieś ochłapy rzucane żeby plebs się nie buntował jak kradną.

  • To ciekawe gdzie byś pracował gdyby nikt nie chciał być przedsiębiorca.

  • Przedsiębiorcy to brzmi dumnie. A kto się za tym kryje? Alfonsi, panienki lekkich obyczajów, trenerzy osobiści, bariści, wizażysci, przemytnicy papierosów i straganiarze barachła. Może się mylę, to przepraszam.

   • tak, mylisz się i przyjmujemy przeprosiny bo nie pojmujesz tematu…
    wymienieni przez ciebie to szara strefa nie odprowadzająca podatków…. a bez podatków nie ma 500+…

    • On jest za głupi żeby zrozumieć. Jak nie będzie miał mu kto kranu naprawić albo samochodu to zrozumie.

 2. Każdemu dać po 10 milionów, wtedy byliby zadowoleni. Jakim trzeba być ułomem, aby oczekiwać pełnej rekompensaty. Wirus nie był, wynikiem działań rządu. Rząd stara się pomóc na ile to możliwe, a jednocześnie bezpieczne dla państwa.

  • mówisz o beneficjentach programu 500+ i innych pasożytach….?
   Wirus nie ale pseudopandemia i profilaktyczne zamknięcie wszystkich w domach i „zamrożenie (na amen…) gospodarki to decyzja rządu… i jakoś w TV nie mówią że są państwa (np Szwecja) gdzie tak nie zrobiono i pseudopandemia jakoś nie była większa niż tam gdzie tak zrobiono…

 3. jak nie macie pieniędzy to weźcie kredyt i zmięcie prace będzie żuk i kod

 4. W Lublinie będzie ciężko zorganizować protest tu mieszkają sami wyznawcy religii pisowskiej, więc im się wszystko co rząd robi podoba. Nie na darmo Andrzej tu przyjeżdża jak na sraczkę i tołkuje propagandę sukcesu do łbów.

  • Moim zdaniem jest to ”mroczna niewola”, sposób jaki religia rzymska założyła kaganiec Polakom do głowy i uprawia ich jak farme do pieniędzy. W niedzielę w kościele na kolanach oddaj pieniądze na tacę. A tymczasem Polska ma podpisany Konkordat z Watykanem oddajacy % z PKB. I proszę mi powiedziec jak ten kraj ma biec kiedy z kulą u nogi ?

 5. A ja kocham pana Burego! To bardzo dobry i uczciwy człowiek. I nie jest prawdą że nie płaci ludziom, płaci! Może nie zawsze i nie wszystkim, ale zarząd zadowolony. Zarząd jest szczęśliwy. Kocham pana panie Bury, mój Księciuniu. Twój uniżony Toudi.

  PS. Wypłata w tym miesiącu będzie?

  • Znasz przynajmniej 1 osobę której Bury nie wypłacił wynagrodzenia?? Podaj kto lub się przedstaw. nawet takiego zwalnianego (dyscyplinarnie)

  • Bez dowodów oskarża ludzi, za to są paragrafy, ale taki się nie boi bo jego kolesie przejmują wszystko co się da razem z sądami. A jak będą na niego dowody czarno na białym to to i tak odwrócą kota ogonem twierdząc, że to manipulacja.
   PS. przynajmniej nick masz adekwatny do postawy i wypowiedzi.

 6. Policjanci, tylko zamykajcie radiowozy, bo znowu wskoczy wam kot bury i narobi wrzasku o aresztowaniu go.

  • Dalej powtarzasz to co mówi reżimowa telewizja? Są nagrania jak Bury jest siłą wpychany do środka radiowozu. Będziesz zaprzeczał faktom?

 7. Uważajcie na Burego, chodzą słuchy, że znowu będzie się chciał zaaresztować.

 8. Taka polityka jak frekwencja w wyborach. Połowa ludzi narzeka a urny w zyciu nie widziała. Nie masz na kogo głosować, to pokaż to. Oddaj nieważny głos i zobacz ilu nas jest!

  • brawo, oddaj nieważny głos, no powiem ci że narobisz im tyle, co oni na widok twojego komentarza, jesteś śmieszny.

   • To przekaz dla tych którzy nie głosują bo nie mają na kogo. Nie dla nich tylko dla nas by pokazać ilu takich jest. A ty krytykuczyniekrytyku jeżeli głosujesz to głosuj dalej, ciekaw jestem czy zadowolony jesteś ze swojego elektoratu!? Także śmieszne jest to, że to komentujesz!

 9. Jonasz Kaźmirz Goldschmidt

  O boże boże bożenko… dali mnie pieniądze i teraz hultaje chcą kontrolować czy nie przehulałem ich na byle goowno… jak tak można tłamsić biednych przedsiębiorcófff!?

 10. Zmiencie pracę.
  Widzę że Pan Bury i na własnym podworku chce siać zamęt. Człowiek który oszukał wyborców określając się jako bezpartyjny…. Żenada!

 11. Pieniądze na utrzymanie miejsca pracy wziąć, ale potem to miejsce skasować? Nieładnie. Skasuj miejsce, wywal na bruk, pracownik przynajmniej dostanie parę groszy. Są pracodawcy, którzy już wypłacili z tarczy niepracującym pracownikom. Jakubiak wygarnął Tanajno; nawet nie złożył pan wniosku! Wniosek na 500+ zapewne złożył, więc czwórka dzieci z głodu nie przymiera.

 12. „Ustawowo określono pensje rady nadzorczej, kierowników, głównych księgowych czy prezesa, nie mogą przekroczyć 4-krotności średniego wynagrodzenia w gospodarce. Mowa oczywiście o firmach korzystających z pomocy państwa, znaczy tych, które korzystają z tych pożal się boże tarcz” To chyba boli najbardziej. Nie??

 13. Wojtek z Zamościa

  Epidemia wg. Burego źle, kraj sobie nie radzi, ludzie chorują i umierają. Pewnie według tego polityka gdyby rządziła KO to nikt by się koronawirusem nie zaraził i nie umarł. Z drugiej strony człowiek ten domaga się całkowitego uwolnienia gospodarki i powrotu do stanu sprzed epidemii. Czyli nieprzymierzajac modelu szwedzkiego. Gdzie tu sens i logika?

 14. A nauczyciele tymczasem się cieszą, ze wzgledu na epidemie chcą przez cały przyszły rok szkolny uczyć zdalnie. Niektóre wyższe uczelnie w PL zresztą też. A ci chcą jak najszybciej wracać do pracy. Albo żeby przez ten czas państwo ich utrzymywało. Oczywiście za odpowiednie pieniądze.

 15. Mówią, że państwo chce upaństwowić ich biznesy. A ja się pytam jak te prywatne biznesy powstawały w latach 90tych. Złodziejska prywatyzacja mówi temu panstwu coś?

 16. Czy przedsiębiorcy LGBT+ i przedsiębiorcy KOD 65+ będą?

 17. WAŁĘSA oddaj moje 100 MILIONÓW!

  • rolnik co nieznalazł żony

   A ja chcę obiecaną przez POdać Andrzeju Długopis kwotę wolną od podatku w wysokości 8 000zł.

  • Było takie cuś jak świadectwa i ja jedno dostałem. Że stracilo na wartości to inna sprawa, a ty nie dostałeś? nie pracowaleś czy w jajku jeszcze wylęgaleś?

   • te świadectwa, cinkciarze dla postkomuchów odkupowali od roboli za chyba 100zł o ile pamiętam. Zdaje się po 10 latach ich wartość była 10-krotnie wyższa, dopóki nie sprywatyzowano wszystkich państwowych firm, czego odkupom służyły właśnie te 10-krotne wartości. Pytanie, cieszysz się, że zrobiłeś deal oddając pod drzwiami swojego zakładu świadectwo za psi grosz?

   • i tak przy okazji, cieszysz się, że swoim działaniem przyłożyłeś rękę do rozgrabienia podola? gdyby ludzie zatrzymali te kwity, dzisiaj rządziliby rządzącymi, ale banknot 100zł jak zwykle zaślepił polactwo, które zaraz rzuciło go na tacę. w intencji królowej polski i jej polski.

   • Ja miałem kilka i je makler przeżarł.

 18. przed wyborami gruba kreska daje znać

 19. Oddając nieważny głos baranie, przysługujesz się tym co wygrają wybory. Czyli na nich oddałeś głos.Nie znasz zasad wyborów to nie siej propagandy.

 20. Czy przedsiębiorcy z Pucka będą?

 21. Niezidiociały mimo bulu

  Ciekawe ilu tam będzie przedsiębiorców a ilu „przedsięwziorców” i z KOD ich tutaj dostarczą ?????
  Proponuję policji sprawdzić kto i za ile koniecznie chce tutaj mieszać .

 22. ciekawe ile procent tych przedsięborców to przedsiębiorcy, bo spośród moich znajomych, ludzi, którzy mają firmy nikt siętakimi zamieszkami nie interesuje, pewnie tak samo jak z marszami lgbt, żę jeżdżą opłacani po całym kraju robić sztuczny tłum do zdjęć, poza tym to nie tyle strajk przedsiębiorców co bezmyślna cholota wygoniona na ulice przez kogoś kto sobie coś rozgrywa a ludzi używa jako mięsa armatniego, taka prawda, nie żebym jakoś zachwalał obecny rząd, ale czemu wcześniej, w erze prezd pisem, w ogle nie bylo takich działań? żadnych protestów itp.? a było przecież znacznie gorzej także ja tu czegoś nie rozumiem

  • Bo wówczas ,,piniędzy nie było i miało nie być”.

  • @jun
   Po prostu kiedyś władza nie była tak bezczelna. Teraz PiS robi co chce i śmieje się innym w twarz nie przejmując się czy to co robi jest zgodne z prawem. Dzięki PiS TVP może z powodzeniem konkurować z telewizją z Korei Północnej.

 23. I tak wszędzie… przez wasze szyldy wszyscy myślą że tam sami przedsiębiorcy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach