Potrzebna krew dla strażaka poszkodowanego w wypadku drogowym

Zwracamy się z apelem o oddawanie krwi dla strażaka poszkodowanego w wypadku drogowym na terenie Białej Podlaskiej. Liczy się każda grupa krwi.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 10:30 na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Na wyjeździe z miasta w stronę Wisznic, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812, zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca auta wykonywał manewr skrętu w lewo. Wymusił jednak pierwszeństwo przejazdu na jadącym z naprzeciwka motocykliście. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Motocyklistę, z licznymi obrażeniami ciała, przetransportowano do szpitala.

Zderzenie motocykla z samochodem osobowym. Kierowca jednośladu jest w ciężkim stanie

Jak się okazało, poszkodowanym w wypadku jest strażak z PSP w Białej Podlaskiej, pracujący także jako ratownik medyczny. Krew należy oddawać dla Grzegorza Caruka. Liczy się każda grupa krwi. W akcję zbiórki krwi włączyły się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu bialskiego. Szczegółowe informacje możecie znaleźć na Facebooku na profilach poszczególnych jednostek.

(fot. RCKiK, Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Sądząc po uszkodzeniach audi , które skrecało wiec predkości nie miało duzej, motocyklista musiał jechać dużo za dużo….

 2. Pytanie do zarządu RCKIK: niby krew potrzebna, permanentne apele, ale jeżeli donator nie podpisze zgody na odpłatne przekazanie dalej (przez RCKIK) pobranej krwi lub jej składników to nagle… nie ma co z tą krwią zrobić?
  I drugie pytanie: jaki odsetek pobranej krwi lub jej osocza w 2018 r został sprzedany?
  I finalnie: czy krew lub jej składniki są sprzedawane poza granice kraju?

  Zakładam na granicy z pewnością że nie uzyskam odpowiedzi z RCKiK, więc czy Redakcja lublin112 – skoro cykliczne promuje te akcje – może poprosić RCKiK o odpowiedź. Ewentualnie do czasu uzyskania odpowiedzi na postawione pytania zawiesić akcję promocyjną?

  • A dlaczego nie zapytasz RCKiK osobiście, na przykład na ich fb, nie wyślesz e-maila z zapytaniem bądź pisma tradycyjną pocztą?

   • Pytałem kilka razy, w różnej formie – odpowiedzi brak. Przepraszam, raz mi odpowiedziano, że… otrzymam odpowiedź i… cisza.

 3. „Potrzebna każda grupa krwi”-bo strażak ma pewnie AB+ …tacy mogą wziąć każdą krew. Najgorzej jest z 0- bo ci mogą wziąć tylko 0-
  Jeśli ma tą ostatnią to nieciekawie…

 4. A co jeśli nie potrzebuje „każdej krwi”. Co się stanie z tą niepotrzebną?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL