690 680 960

Potrącił i uciekł. Pieszy w stanie ciężkim, kierowca był pijany

Wczoraj pod Kraśnikiem samochód osobowy potrącił pieszego. Kierowca uciekł. Niebawem został zatrzymany, miał 1,5 promila.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 21.30 w miejscowości Rzeczyca Ziemiańska gm. Trzydnik Duży. Idący poboczem mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy. Kierujący autem zatrzymał się, zobaczył co się stało, jednak po chwili, nie udzielając pomocy poszkodowanemu odjechał z miejsca zdarzenia.

Na pomoc rannemu ruszyli świadkowie zdarzenia. Mieszkająca tuż obok lekarka przystąpiła do akcji reanimacyjnej, która prowadziła do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Ratownicy przetransportowali 36-latka do szpitala w Kraśniku. Lekarze jego stan określają jako ciężki.

Funkcjonariusze kraśnickiej policji na podstawie zeznań świadków ustalili sprawcę i miejsce jego pobytu. Zabezpieczyli także oberwane z opla astry lusterko, oraz rozbite szkła z kierunkowskazu. Gdy dojechali na posesję sprawcy, odnaleźli tam auto właśnie z uszkodzoną przednią szybą rozbitym kierunkowskazem i bez lusterka bocznego.

Kierowca pojazdu, 23 letni mężczyzna mieszkaniec gminy Trzydnik Duży, został zatrzymany. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Większy widok mapy

(fot. KPP Kraśnik)
2014-12-07 16:00:31

5 komentarzy

  1. Wybory wygrała Platforma i ludzie znowu piją z biedy i z braku pracy

  2. Pijaka dożywotnio pozbawić wolności..

  3. Jak ten tchórz trafi na dobrego sędziego to moooże dołoży mu ciuteńkę za ucieczkę z miejsca wypadku, ale jak jego „łociec” sprzedo ze dwie krowy i śfynioka, to już to nie będzie takie oczywiste.

  4. koleżanka Michała

    Pieszy niestety już nie żyje. Do zobaczenia tam na górze Michale.

Kursy walut

  • USD 4.0199zł -0.01%
  • GBP 5.0597zł -0.12%
  • EUR 4.3334zł -0.11%
  • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas