Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił fordem 18-latkę, drugie auto po niej przejechało. Kobieta nie żyje

Garwolińscy policjanci zwracają się z apelem do osób posiadających istotne informacje dotyczące wczorajszego tragicznego wypadku w Garwolinie. Na ul. Lubelskiej doszło do potrącenia 18-latki. Młoda kobieta zmarła w szpitalu.

W niedzielę po godzinie 17 w Garwolinie na ul. Lubelskiej, na oświetlonym przejściu dla pieszych, doszło do potrącenia 18-letniej pieszej.

Policjanci ustalili, że pojazd jadący od strony Lublina zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a młoda kobieta została potrącona na drugim pasie drogi, przez pojazd marki Ford Focus jadący od Garwolina. Tym autem kierował 29-letni mężczyzna.

Świadkowie relacjonowali, że kierowca forda zjechał w boczną drogę i tam się zatrzymał, zaś po leżącej kobiecie przejechał inny nieustalony pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się.

Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Tam 18-latka zmarła. Kierowcy forda zostało zatrzymane prawo jazdy, mężczyzna podczas zdarzenia był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Policjanci poszukują osób posiadających istotne informacje związane z ta sprawą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie pod nr tel. 25 684 02 00 lub 112.

(fot. Policja Garwolin)

32 komentarze

 1. Wszyscy komentujący którzy „wiedzą” jak było, chociaż nic nie byli nawet w pobliżu zdarzenia niech zgłoszą się na Policję – zaoszczędzą im i biegłym kupę roboty.

 2. Widzę masa komentatorków, tzw. „dobrych kierowców”, których umiejętności kończą się na zrzuceniu prawej nogi na pedał gazu i niech się dzieje wola nieba. A znaki drogowe? Tzw. „Dobry kierowca” (w jego mniemaniu oczywiście) nie zaprząta sobie głowy patrzeniem na jakieś tyczki przydrożne z jakimiś rysuneczkami. Przejścia dla pieszych są zawsze dobrze oznakowane: najpierw znakiem ostrzegawczym, potem informacyjnym oraz zebrą poziomą a w tym przypadku było to dodatkowo oświetlone pdp, wystarczy tylko zwiększysć czujność, wyostrzyć wzrok i spodziewać się tam tego o czym informują/ostrzegają znaki ale znawcy dociskania prawej nogi i tak widza tylko winę niejakich uprzejmych i samego pieszego byleby tylko usprawiedliwić swoją codzienną, bez-mózgową jazdę i swoja ślepotę drogową.

  • To, że „pogromcy pieszych” piszą sobie to co piszą – to mniejszy problem. Problemem jest to, że to „bydło drogowe” jeździ po drogach z przeświadczeniem, że jeździ dobrze i bezpiecznie.

 3. Potrącający olewa sobie potrąconą osobę i odjeżdża. Sprawca najechania olewa sobie potrąconą osobę i odjeżdża. Obaj winni dostać wyroki z górnej półki.

 4. Takie 2 małe szczególiki, dla wszystkich którzy uważają, że kierujący pojazdem ma pierwszeństwo przed pieszym dopiero wchodzącym.

  „Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.”

  Kiedy pociąg wjeżdżający na przejazd kolejowy nabywa pierwszeństwo?

 5. Jak to dobrze, że przy drogach niema już tych maszynek do robienia pieniędzy.
  Rodzice zmarłej dziewczyny dziękują Ustawodawcy, Panu Emilowi i innym podobnym za troskę o nasze (kierowców) portfele.

 6. Ranna, leżąca na przejściu dla pieszych dziewczyna nie miała pierwszeństwa i nie zachowała ostrożności. Jej wina, bo miała zieloną czapkę.

Z kraju