Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie pieszego na przejściu. Mężczyzna trafił do szpitala

W niedzielę po południu w Kraśniku doszło do potrącenia mężczyzny na jednym z przejść dla pieszych. Poszkodowany 66-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu.

Policjanci ustalili wstępnie, że 66-letni mieszkaniec Kraśnika, został potracony na przejściu dla pieszych przez kierowcą mercedesa. Kierujący pojazdem usiłował ominąć pieszego wykonując manewr skrętu w lewo, lecz idący przez przejście mężczyzna również cofnął się widząc pojazd. Poszkodowany 66-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy, mężczyzna przyznał się do winy spowodowania wypadku drogowego i poddał ustalonej z prokuratorem karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie w kwocie 1800 zł.

(fot. Policja Kraśnik)

4 komentarze

 1. Grzywna w kwocie 1800PLN wydaje się mała, bo tyle to powinny mandaty wynosić. Nic także o cofnięciu uprawnień oraz zakazie kierowania.

  • fakt , grzywna ciut mała, żadnej nawiązki dla pokrzywdzonego no i Na przejściu gdzie pieszy ma pierwszeństwo. Ale prokurator ma sprawę z głowy, wyrok zapadł

 2. „Mundurowi zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy (…) poddał ustalonej z prokuratorem karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie w kwocie 1800 zł.”
  Jak w Lubartowie baba ściągnęła z przejścia dwóch młodych chłopaków to dostała mandat. Kpina

 3. Zasłużony Dawca Kraśnik

  A Najsztub w podobnej sytuacji tylko bez prawa jazdy i ważnego OC wczoraj został uniewinniony .
  Ot taka to Polska

Wiadomości z info112