Skorodowana rura przyczyną wycieku gazu. Sytuacja jest już opanowana (zdjęcia)

Kilkadziesiąt minut trwały działania strażaków w jednej z podlubelskich miejscowości, gdzie po południu doszło do rozszczelnienia gazociągu. Obecnie trwa jego naprawa.

W poniedziałek około godziny 13:30 na terenie jednej z posesji w miejscowości Rudnik w gminie Wólka zaczął ulatniać się gaz. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego i ekologicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz pogotowie gazowe.

Jak nam wyjaśniał kpt. Andrzej Szacoń z KM PSP w Lublinie, strazacy po przybyciu na miejsce ustalili miejsce wycieku a następnie jego przyczynę. Okazała się nią skorodowana rura doprowadzająca gaz do budynku.

Strażacy dokonali wstępnego uszczelnienia rury oraz zabezpieczyli teren. Następnie pracownicy pogotowia gazowego odłączyli dopływ gazu i zajmują się obecnie naprawą gazociągu. Działania straży pożarnej już się zakończyły.

(fot. nadesłane – Adrian)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Ciekawe czy przy wymijaniu się dwóch dużych pojazdów (ciężarówki, autobusy) któryś z nich wjeżdża na chodnik? Jeżeli nie ma takiej potrzeby, to po jaką chorobę podczas postoju pojazdów tak robią? Co to daje poza uszkadzaniem chodnika?

  • Wiem, że kierujący pojazdami uprzywilejowanymi nie muszą się stosować do takich przepisów, jak choćby ten o zakazie wjeżdżania na chodnik (wszystkim co nie jest: rowerem/motorowerem/motocyklem/osobówką <2,5t), ale nieuprzywilejowane robią tak samo, nawet jeszcze w większym stopniu.

 2. Zastanawia mnie po co 4 zastępy strażaków ? Wystarczyłoby jedno pogotowie gazowe. Kogoś poniosła fantazja i szatanie nie swoimi pieniędzmi.

 3. Jeden wóz ktory stał na zakręcie stał na chodniku zeby mpk sie zmiescilo. Komentatorzyna internetowy zna sie na wszystkim tylko nie w praktyce. 4 wozy bo takie są procedury. Wszystko jest pod kontrolą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online