Skorodowana rura przyczyną wycieku gazu. Sytuacja jest już opanowana (zdjęcia)

Kilkadziesiąt minut trwały działania strażaków w jednej z podlubelskich miejscowości, gdzie po południu doszło do rozszczelnienia gazociągu. Obecnie trwa jego naprawa.

W poniedziałek około godziny 13:30 na terenie jednej z posesji w miejscowości Rudnik w gminie Wólka zaczął ulatniać się gaz. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego i ekologicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz pogotowie gazowe.

Jak nam wyjaśniał kpt. Andrzej Szacoń z KM PSP w Lublinie, strazacy po przybyciu na miejsce ustalili miejsce wycieku a następnie jego przyczynę. Okazała się nią skorodowana rura doprowadzająca gaz do budynku.

Strażacy dokonali wstępnego uszczelnienia rury oraz zabezpieczyli teren. Następnie pracownicy pogotowia gazowego odłączyli dopływ gazu i zajmują się obecnie naprawą gazociągu. Działania straży pożarnej już się zakończyły.

(fot. nadesłane – Adrian)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Ciekawe czy przy wymijaniu się dwóch dużych pojazdów (ciężarówki, autobusy) któryś z nich wjeżdża na chodnik? Jeżeli nie ma takiej potrzeby, to po jaką chorobę podczas postoju pojazdów tak robią? Co to daje poza uszkadzaniem chodnika?

    • Wiem, że kierujący pojazdami uprzywilejowanymi nie muszą się stosować do takich przepisów, jak choćby ten o zakazie wjeżdżania na chodnik (wszystkim co nie jest: rowerem/motorowerem/motocyklem/osobówką <2,5t), ale nieuprzywilejowane robią tak samo, nawet jeszcze w większym stopniu.

  2. Zastanawia mnie po co 4 zastępy strażaków ? Wystarczyłoby jedno pogotowie gazowe. Kogoś poniosła fantazja i szatanie nie swoimi pieniędzmi.

  3. Jeden wóz ktory stał na zakręcie stał na chodniku zeby mpk sie zmiescilo. Komentatorzyna internetowy zna sie na wszystkim tylko nie w praktyce. 4 wozy bo takie są procedury. Wszystko jest pod kontrolą.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska