Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie pieszego na drodze krajowej nr 12. Mężczyzna nie miał odblasków

Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 12 doszło do wypadku z udziałem pieszego. Potrącony przez pojazd osobowy mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 19:30 w miejscowości Pełczyn w powiecie świdnickim, na trasie Piaski – Chełm. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, kierujący pojazd marki Ford, jadący od strony Chełma w kierunku Piask, potrącił mężczyznę, który nagle wtargnął na jezdnię.

60-latek w stanie przytomnym, ale z licznymi urazami ciała został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Kierujący fordem był trzeźwy. Badanie krwi wskaże stan trzeźwości potrąconego mężczyzny. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

 1. Również matka, a w dodatku Polka

  Nie oświetlony Polaku, jak cie nie stać na chociażby małe, ledowe światełko, to se kup tani wkład do znicza.
  Będziesz zdrowszy, albo nawet uda ci się przeżyć takie spotkanie III stopnia.

  • Co po takim światełku, skoro z tak nieodśnieżonego samochodu i tak niemal nic nie widać.

  • Narracja forum jest taka, że im pieszy jest mniej widoczny, tym staje się on bezpieczniejszy, bo wtedy bardziej uważa na siebie. Dlaczego ktoś ma liczyć na to, że inni uczestnicy ruchu go dostrzegą dzięki odblaskom? Bardzo to naiwne. Lepiej, jeżeli każdy zadba sam o własne bezpieczeństwo.

 2. Kroplówka pyk pyk pyk

  Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych Aleje Spółdzielczości Pracy. W Kobietę przechodzącą po przejściu dla pieszych z rowerem wjechał pijany kierowca Opla. Kierowca usiłował zbiec z miejsca wypadku. Kobieta została przewieziona do szpitala.

 3. Nie jest napisane, że zdarzenie miało miejsce poza PdP, więc pewnie zdarzyło się to właśnie na PdP. Ale po co o tym pisać? Lepiej zasugerować winę pieszego, którzy został potrącony na oświetlonym PdP, dlatego, że nie miał odblasków, albo dlatego, że miał czapkę czy kaptur na głowie.

 4. Ze wzruszenia łzy mi lecą do oczu.
  Zatroskani losem pieszych bez odblasków kierujący sugerują, aby ci używali kamizelki odblaskowej. Ale jednocześnie Ci sami kierujący, widząc pieszego oczekującego przed PdP, nie zatrzymają się przed tym PdP, żeby temu pieszemu umożliwić bezpieczne przejście na druga stronę jezdni.

 5. Tutaj na razie znamy tylko wersję kierowcy, że pieszy NAGLE wtargnął , ale dla mnie to oznacza że kierowca poruszał się z DUŻĄ PRĘDKOŚCIA. Miejmy nadzieję że pieszy przeżyje i opowie swoją wersję. Pełczyn to zapewne teren zabudowany i prędkośc obow. to maks 50, a biorąc pod uwagę warunki byc może i tyle jest za szybko. Jest miejscowość, nie ma chodnika to nalezy spodziewac się pieszych na drodze równiez w nocy, dlatego też odpowiednia prędkośc jest tu kluczowa w kwesti winy. Jeszcze pozostaje kwestia pobocza na drodze, którym poruszają się piesi(rowerzyści) i mają prawo w przeciwieństwie do kierowców bo pobocze asfaltowe nie słuzy do jazdy samochodem ani tzw „głupiej uprzejemej jazdy”.

 6. Czy to pieszy miał pierwszeństwo na jezdni czy kierujący ?? Jakby pieszy szedł nawet nie oświetlony poboczem to do potrącenia by nie doszło.Ale on chciał szybko przebiec pomiędzy 2ma sznurami aut,a że było ciemno to kierujący Fiata Punto a nie Forda go nie widział z daleka.Jechał max 60km/h…..

 7. Śmiać mi się chce jak czytam te bzdury , po co komentujecie skoro nie wiecie jak było? Facet bez odblasków przechodził przez s12 w miejscu niedozwolonym i nieoświetlonym i wlazł prosto pod samochód. Ot cała filozofia. A i ograniczenie w tym miejscu to 70 nie 50.

 8. legenda głosi że ktoś kiedyś frania widział, ale to tylko legenda, franio nie ma czasu wychodzić na dwór, musi pisać po 20 komentarzy pod każdym artykułem, ale masz chłopie nudne życie. jakbym miałbym być takim trolem już dawno bym sobie w łeb strzelił

Z kraju