Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poszła na grzyby, znalazła bombę kasetową

W czwartek rano w miejscowości Niewęgłosz, podczas grzybobrania, kobieta natrafiła na niewybuch. Na miejscu są już policjanci, którzy zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia saperów z Chełma.

Dzisiaj rano radzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu w lesie w miejscowości Niewęgłosz w gminie Czemierniki przedmiotu przypominającego niewybuch.

Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało, znaleziony przedmiot to bomba kasetowa SD1, pochodząca prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Jeden komentarz

  1. Widzę że ostatnio więcej niewybuchów niż grzybów znajdują. Czyżby obniżył się poziom runa?