Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poszła do szpitala z bólem lewej ręki, zoperowali jej prawą. Sprawą zajęła się prokuratura

Szpital, jak też prokuratura, prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zabiegu, jaki lekarze wykonali u 74-letniej pacjentki. Kobieta zapewnia, że miała ból w lewej ręce, a zoperowano jej prawą.

Zdarzenie miało miejsce w szpitalu w Hrubieszowie. Jedna z mieszkanek Zamościa od dłuższego czasu uskarżała się na ból lewej ręki. Kiedy zaczął on się nasilać, a tym samym utrudniać wykonywanie podstawowych czynności, kobieta zgłosiła się do lekarza. Tam skierowano ją do specjalistów, którzy orzekli, iż ból spowodowany jest uciskiem na nerw. Pomóc miał zabieg.

Z uwagi, iż czas oczekiwania na operację w zamojskim szpitalu był dość długi, kobieta zaczęła sprawdzać w innych placówkach. Okazało się, że najszybciej może zostać przyjęta w Hrubieszowie. Trafiła na oddział chirurgii, a zabieg wykonany został pod pełną narkozą. Kiedy 74-latka została wybudzona, przeżyła szok. Okazało się, że zamiast lewej ręki, została zoperowana prawa.

Pełnomocnik kobiety złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarzy. Wskazuje, że samotnie mieszkająca kobieta ma teraz niesprawne obie dłonie i będzie musiała przejść kolejną operację. A to wszystko, z uwagi na wiek pacjentki, może stanowić zagrożenie dla jej zdrowia, a nawet życia.

Śledczy obecnie prowadzą postępowanie wyjaśniające. Podobne czynności wykonuje sam szpital. W ostatnich dniach Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego zwolnił dyscyplinarnie dyrektor szpitala w Hrubieszowie. W tym przypadku jednak zapewniono, że decyzja ta nie ma związku z operacją 74-latki, lecz chodziło o ocenę całokształtu jej pracy.

26 komentarzy

 1. Jeśli chodzi o wykształcenie lekarzy w dzisiejszych czasach to można powiedzieć jedno cofnięcie się o 30 lat minimum. Choć prawdę mówiąc 30 lat temu lekarze myśleli co robią. Dziś studia może skończyć każdy, kto tylko złoży dokumenty na wyższe uczelnie. Dyplom ukończenia studiów również każdy może otrzymać. Wystarczy chodzić na zajęcia i płacić jeśli chodzi o uczelnie prywatne. W pracy wyklepia procedury bo łatwiej obecnie nauczyć procedur niż logicznego myślenia. I dlatego mamy świat taki jaki jest. A motto jest jedno. Nawet w pracy nie trzeba myśleć bo by tyłka nie zamoczyć wystarczy trzymać się procedur.

  • To wypie**** na medycynę. zapłać sobie i pracuj lepiej.

  • Teraz idą na skróty, nie uczą się jak kiedyś, tylko Google lub ściąga i to potem wychodzi. Kiedyś egzamin z anatomii, to był stres i trzeba było wszystko znać a teraz jakieś testy i to znane wcześniej a efekt potem wiadomy.

 2. a najbardziej tragiczne w tym jest że nie ma winnego, jak zwkle w sprawach tyczacych lekarzy i prokurator się boi , i adwokat, i kolega doktor kolegi doktora sprawiedliwie nie oceni.

 3. Daleko od noszy normalnie, może ją operował Dr Kidler

 4. Lekarz nie winny tylko pacjent bo źle siadł i mu się strony pomyliły

 5. Fachowcy od majstra Randala co chodzi i się opierd

 6. Moje czy twoje lewo?

 7. Teraz nie ma się co dziwić, że tu były najkrótsze terminy.

 8. Wieśniak (w gumofilcach z ostrogami)

  Lekarze są teraz tak wysoko wyspecjalizowani, że jak taki medyczny „orzeł”, robił specjalizację na prawą rękę to za cholerę nie podejmie się leczenia lewej ręki pacjenta. Po prostu dlatego, że się na tym nie zna.
  To wina pacjentki że poszła do szpitala z bólem lewej ręki w dniu kiedy dyżur miał konował od prawej przedniej.

Dodaj komentarz

Z kraju