690 680 960

„Poświadczył nieprawdę przy badaniu technicznym samochodu”. Zatrzymanie diagnosty pokłosiem policyjnej akcji „Stop-Drift” (wideo, zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali diagnostę, który poświadczył nieprawdę przy badaniu technicznym samochodu. Zatrzymanie mężczyzny jest pokłosiem policyjnej akcji „Stop-drift”, podczas której mundurowi zatrzymywali dowody rejestracyjne za przekroczenie norm hałasu. W sprawie zarzuty usłyszał 21-latek. Funkcjonariusze sprawdzają, czy takich przypadków było więcej.

56 komentarzy

 1. Jeszcze czekamy, na czas, w którym ktoś zadba o Stary Gaj.

 2. Mi to by było wstyd takim ulepem na ulicy się pokazać

 3. WOW, już się zaczynają represje za „protest diagnostów”?
  A teraz poważnie:
  „Zatrzymany odpowie jako osoba pełniąca funkcję publiczną za poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym”
  Jaką korzyść materialną przyjął?

  • Kasę za przegląd ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

   • Dokładnie – każdy przegląd to kasa dla diagnosty. Za głupi ten diagnosta jest, bo prawo zdecydowanie kierunkuje na przyjęcie opłaty przed badaniem technicznym niezależnie od wyniku końcowego. No ale widocznie dzban też lubi głośne wydechy i beznadziejne burakowozy.

  • Powiem tak, trzeba się zastanowić czy dobra papuga tego nie odkręci. Jeśli faktycznie poszła tylko opłata za przegląd, która jest opłatą z góry (już pal licho kiedy mu wydali paragon, wzięli kaskę), bez względu na wynik badania to trudno obronić tezę że poświadczył nieprawdę w celu uzyskania korzyści. On tylko poświadczył nieprawdę. Nieważne jest nawet czy niektórzy dalej od znajomych nie biorą kasy jak przeglądu by nie przeszedł. Chodzi oto jak jest to zdefiniowane w prawie. A w prawie oficjalnie nie można nie zapłacić za przegląd nawet z wynikiem negatywnym.

   • Wungla nie bedzie.

    Powiem tak, wszystko się zgadza co biegły piszesz do pewnego momentu i ten BARDZO ważny moment Ci umknął. Skoro nie ustał skutek zatrzymania dowodu to na jakiej podstawie ten dowód został mu elektronicznie zwrócony? To musi być bardzo dobry papuga żeby diagnostę wykaraskał z problemów, najlepiej z kasty zera.

    • Oczywiście, nie wyraziłem się jasno o co mi chodzi, a bardziej rozchodzi mi się o kwalifikację czynu, należy mu się sprawa za poświadczenie nieprawdy, ale tutaj doklepali mu jeszcze w celu osiągnięcia korzyść majątkowej a to już większy wyrok grozi. Za samo poświadczenie od 3 m-c do 5 lat chyba. Natomiast jeśli chłop się przyzna przy tej kwalifikacji czynu to nawet jeśli jest niewłaściwa, to prokurator z sędzią z chęcią mu to przyklepią. Nikt nawet brewką nie tyknie że „hola, hola, chyba nas poniosło z tą korzyścią”. Lepiej na tym etapie już prostować a nie potem odwołania, kasacja itp.

 4. znajomek jakiegoś pisowca

  21 lat i diagnosta? Co za pisowski bandzior go tam wprowadził?

 5. I kto będzie teraz jełopom podbijał przeglądy? Stop-drift i stop-gleba

 6. A Czarnecki pobierał nienależne kilometrówki za dojazdy zezłomowanym Fiatem Punto.
  Włos z głowy mu nie spadł…

 7. I bardzo dobrze.

 8. A teraz kilkaset osób którym ten diagnosta podbił przeglądy dostanie „zaproszenia” w charakterze świadków, może kilku wyjdzie z rozmów z zarzutami.

 9. Polska hehe politycy cały czas w oświadczeniach majątkowych oświadczają nie prawdę np [***] który dom warty 1000 parę złoty z metra i nikt go za to nie zamyka czy cokolwiek zamiata sprawę pod dywan takich jest pewnie więcej

 10. HAHAHAHHAHAHHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHHAHAHAHHAHHAHAHAHAHA

  No mistrzunie 😀 XD jeden władował na minę drugiego….
  Akcje super policjo 😉

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas