Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Posiadali broń, amunicję i urządzenie do kłusowania

Opolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali bez zezwolenia broń palną. U jednego z zatrzymanych mundurowi ujawnili dodatkowo narzędzie służące do kłusownictwa.

Kryminalni z Opola Lubelskiego otrzymali informację, ze 63-latek z gminy Opole Lubelskie może posiadać broń palną bez zezwolenia.

Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny i podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 63-latka, ujawnili i zabezpieczyli broń palną typu strzelba jednolufowa, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. 63-latek został zatrzymany i przesłuchany.

Z kolei większym arsenałem dysponował 34-latek z gminy Józefów nad Wisłą. Funkcjonariusze ujawnili w jego samochodzie ukryte naboje do KBKS-u. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 34-latka, policjanci ujawnili broń palną typu KBKS, dubeltówkę, strzelbę jednolufową, łącznie 92 sztuki amunicji do broni palnej oraz narzędzie służące do kłusownictwa w postaci metalowego potrzasku do łowienia zwierzyny leśnej, na które 34-latek nie miał pozwolenia.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Wobec 63-latka zastosowano tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w wysokości 4 tys. złotych na poczet przyszłych kar i środków karnych, zaś w stosunku do 34-latka dozór policyjny.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

8 komentarzy

 1. To się nazywa mieć „uczynnych” sąsiadów, „kochającą” rodzinę, oraz „przyjaciół”…

 2. Droga redakcjo, to narzędzie potocznie nazywa sie ”żelazo”.

 3. Mają racje trza sie zbroić

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Bez stosownych pozwoleń policji to najwyżej można się w Polsce uzbroić w proce, cepy, maczugi (z wyłączeniem „bejsbolów”), noże kuchenne (byle nie za duże), no i w siekiery (także kuchenne, dawniej nazywane tasakami)).
   Inne przedmioty przypominające wyglądem broń, obywatelom gorszego sortu bez pozwolenia nie przysługują, mogą ją posiadać tylko obywatele lepszego sortu, ale tylko za pozwoleniem obywateli najwyższego sortu.

 4. Droga Redakcjo wypadało by dopowiedzieć, – gdzie mężczyzna miał zdobyć zezwolenie na narzędzie do kłusowania zwane potocznie „żelazo”? – bardzo jestem ciekaw?

 5. To jeszcze ich za gwałt posadźcie, bo pewnie urządzenia mają.

 6. To jeszcze ich za gwałt posadźcie, bo pewnie też urządzenia mają.

 7. Takim to sposobem rozbroili naród

Z kraju