690 680 960

Pościg za nietrzeźwym 26-latkiem. „Jakbym miał mocniejszy silnik, zdołałbym uciec”

Radzyńscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę kierującego pojazdem osobowym. Jak się okazało, 26-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna tłumaczył, że jakby miał mocniejszy silnik, to by uciekł.

W niedzielę radzyńscy policjanci na drodze krajowej nr 19 w Turowie prowadzili kontrole prędkości. W pewnym momencie zauważyli jadącego z nadmierną prędkością citroena. Kierujący poruszał się w obszarze zabudowanym 82 km/h. Na widok policjanta nakazującego zatrzymanie zignorował dawane mu sygnały do zatrzymania, a następnie przyspieszył i odjechał w kierunku Radzynia Podlaskiego.

Mundurowi ruszyli w pościg. Uciekający citroenem mężczyzna jechał bardzo niebezpiecznie stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że za kierownicą citroena znajdował się 26-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Powodem ucieczki, jak się tłumaczył, był wcześniej spożyty alkohol oraz obawa utraty prawa jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Od 26-latka pobrana została krew do badań, co pozwoli ustalić dokładną zawartości alkoholu w organizmie. 26-latek mundurowych przekonywał, że gdyby miał mocniejszy silnik zdołałby uciec i uniknąć odpowiedzialności. Wkrótce o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczka zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

25 komentarzy

 1. żeby się tylko nie rozmnażał

 2. mocniejszy silnik? w xsarze? :-D. Ile on musiał wypić?

 3. Możliwe, że dzięki słabemu silnikowi nie powiększył grona aniołków.

 4. Młody bardzo niedojrzały chłopiec… Krótkie spodenki i taki sam rozum. Po jego wypowiedzi słychać co to za nieodpowiedzialny człowiek. Dziewczyny, od takich ,,okazów” trzymajcie się z daleka. Nic dobrego na dłuższą metę Was nie spotka, a wiele ryzykujecie… Dobrze, że nikogo nie zabił. Miasteczka i wioski pełne takich ,,cwaniaczków” z rozumkiem nastolatka.

 5. 82 to faktycznie bardzo niebezpieczny kierowca

 6. Już za to tłumaczenie powinien mieć prawo jazdy zatrzymane dożywotnio, to najgorszy chwast na drodze publicznej i powinien z niej zniknąc na zawsze.

  • Myślisz iż nie będzie jeździł dalej bez PJ? Połowa co ma za podobne wykroczenie i nawet zabrane dożywotnio PJ dalej porusza się autem. Kara za to jest zbyt niska aby była odczuwalna. Powinni podnieść jak podnieśli mandaty aby zabolało takich jak on i jemu podobnych cwaniaczków.

 7. dobry jest ale dostał za mała karę

 8. Nudne życie macie pierd**ąc głupoty bez sensu, chłopak się zagubił popelniając błędy idąć złą ścieżką, co teraz na pewno żałuję… Ma teraz wiele czasu żeby wiele przemyśleć i wyjść na prostą

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin