690 680 960

Pościg za kierującym BMW. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał przy sobie amfetaminę

Po pościgu łęczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego BMW. 19-latek miał w organizmie ponad 1,2 promila, a co więcej posiadał przy sobie amfetaminę.

Wczoraj rano policjanci z Łęcznej w miejscowości Dratów zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego do kontroli.

– Kiedy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe mężczyzna ciągle przyśpieszał, po czym wjechał w pole. Następnie zaczął uciekać pieszo. Policjanci zauważyli jak odrzuca woreczek foliowy. Do ucieczki rzucił się również pasażer auta. Jednak po chwili był już w rękach mundurowych. To 22-letni mieszkaniec gminy Ludwin. Mężczyzna był pijany, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w zatrzymaniu kierującego pomógł dzielnicowy, który był w czasie wolnym od służby. Widząc pościg za uciekającym mężczyzną zabiegł mu drogę uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Kierującym BMW okazał się 19–letni mieszkaniec gminy Ludwin. Mężczyzna miał ponad 1, 2 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje starszy aspirant Magdalena Krasna z łęczyńskiej policji.

Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie, 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyrzucony przez niego woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Po zbadaniu okazało się, że była to amfetamina. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi. Dzisiaj będą wykonywane z nim dalsze czynności.

Po tym, jak 19-latek wytrzeźwieje usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków zabronionych. Nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez wymaganych uprawnień.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. A to ci student….

 2. Wg nowego cennika trochę się uzbiera. Młody głupi . Może zmądrzeje

 3. To po nowemu będzie drogo. Pupcia zaboli.

 4. nie będzie tanio po dobrej zmianie… chyba dres nie będzie już za nowym ładem…

  • A powinien, bo dopiero wkroczył w dorosłość, która przy takim postępowaniu może się drastycznie skrócić. Przez sponiewierany mózg cierpi całe otoczenie. Natychmiastowy detoks.

 5. nowy lad to koledzy mu w pace zrobio w tylnej czesci hehe bo ryle tak lubio

 6. Happy new Year 2022 w kryminale 🙂

 7. BMW jak mnie to nie dziwi…

 8. niezła kumulacja

 9. Młody głupi, może brak wzorców i kręgosłupa moralnego w rodzinie. Każdy ma prawo do błędów, ale tyle i takie? Jeżeli ktoś mu pomoże i on sam będzie chciał zmądrzeć to mu się uda. Jak nie, to rośnie kryminalista i bandzior… Środowisko, wychowanie, wartości, edukacja…

 10. Mafia w Dratowie w BMW… amfetamina w schowku, a światu u ich stóp…. Przez ilość promila nie dała dyla. Śmieszni mistrzowie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Gra Miejska – Unia Lubelska
Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie