Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posadź swoje drzewo – Leśnicy zapraszają na wspólną akcję

Po raz kolejny Nadleśnictwo Lubartów zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia drzew. Będzie można później przez lata obserwować wzrost i rozwój własnoręcznie posadzonych drzewek.

W pierwszą sobotę kwietnia Nadleśnictwo Lubartów, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, po raz kolejny organizuje akcję „Posadź swoje drzewo”. Każdy chętny będzie mógł własnoręcznie posadzić sadzonkę wybranego przez siebie drzewa pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa. Będzie to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu na łonie natury, z którego pozostanie następnie pamiątka na długie lata. Później uczestnicy akcji będą mogli przez długie lata obserwować wzrost i rozwój własnoręcznie posadzonych drzewek.

Będzie to już szósta tego typu akcja, w której z roku na rok bierze udział młodzież szkolna a także całe rodziny z powiatu lubartowskiego i Lublina. Podczas każdej z nich leśnicy chętnie służą pomocą, udzielają fachowych porad i ciekawie opowiadają na temat swojej pracy. Po wspólnym sadzeniu drzew, będzie można zwiedzić i dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania szkółki leśnej „Stróżek”. Na sam koniec imprezy, dla wszystkich uczestników akcji zaplanowany jest ciepły posiłek oraz wspólna biesiada przy ognisku.

W namiocie edukacyjnym będzie można posłuchać odgłosów lasu, przetestować swoją przyrodniczą wiedzę biorąc udział w leśnym kole fortuny, a na najmłodszych za prawidłowe odpowiedzi będą czekały drobne upominki. Akcja odbędzie się 6 kwietnia około godz. 10.00 na parkingu leśnym Stary Tartak i potrwa do około godz. 14.00. Tego dnia zniesiony zostanie zakaz wjazdu do lasu, więc na parking leśny będzie można dojechać samochodem.

(fot. Nadleśnictwo Lubartów)

2 komentarze

  1. Sadzimy, sadzimy, ale co z tego skoro takie drzewo po dwudziestu latach zetniecie. I gdzie te hektary które miały zrekompensować wycinkę lasu pod lotnisko?

  2. A to nadleśnictwo miało rekompensować? Czy spółka zarzadzająca portem lotniczym?

    I owszem – wycina się dwudziestoletnie drzewa, w ramach tzw czyszczeń i trzebieży – żeby nie rosły za gęsto i nie usychały same.