Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przedsiębiorcy z Dubaju na Lubelszczyźnie. Kupują cukierki, jest szansa na kolejne produkty (zdjęcia)

Pierwsza partia słodyczy z Lublina trafiła już do Dubaju. Niebawem mają pojawić się na sklepowych półkach. Jest szansa na dalszą współpracę dotyczącą kolejnych produktów z naszego regionu.

Od kilku dni w naszym regionie goszczą przedstawiciele jednej z firm z Dubaju, która zajmuje się dystrybucją produktów spożywczych na tamtejszym rynku. Ich wizyta związana jest z dużym kontraktem, jaki podpisali z lubelską Fabryką Cukierków Pszczółka. Obejmuje on dostawę całego asortymentu lubelskiej fabryki, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów czekoladowych. W ostatnich dniach na miejsce dotarł już pierwszy kontener ze słodyczami, które w najbliższych dniach powinny trafić na sklepowe półki.

Produkty transportowane są drogą morską, co zajmuje około miesiąca. Dlatego też niezbędna jest odpowiednia logistyka i ustalenia. Jak wyjaśniał Robert Rudnicki, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka”, ustalony już został harmonogram dostaw do końca roku. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, jak dużo lubelskich słodyczy trafi do Dubaju, zasłaniając się tajemnicą handlową, jednak przyznał, że realizacja kontraktu oznaczać ma nawet podwojenie dotychczasowej produkcji. W 90 proc. będą to produkty oparte na dotychczasowych recepturach, z uwagi jednak na odmienne gusta klientów, część smaków zostanie przystosowana do tamtejszego rynku.

Cukierki są pierwszymi z produktów z naszego regionu, jakie będą sprzedawane za pośrednictwem dubajskiej spółki. Jednak są duże nadzieje na to, że to dopiero początek współpracy, która zaowocuje wprowadzeniem na ten rynek kolejnych towarów z Lubelszczyzny. Jak podkreślali dubajscy przedsiębiorcy, polskich produktów na Bliskim Wschodzie jest bardzo mało, a są one doceniane za smak oraz za ich naturalność. Obecny podczas środowego spotkania marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski przyznał, że prowadzone będą starania dotyczące dalszej współpracy oraz promocji lubelskich produktów zarówno w Dubaju, jak też w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przedsiębiorcy z Dubaju na Lubelszczyźnie. Kupują cukierki, jest szansa na kolejne produkty (zdjęcia)

Przedsiębiorcy z Dubaju na Lubelszczyźnie. Kupują cukierki, jest szansa na kolejne produkty (zdjęcia)

Przedsiębiorcy z Dubaju na Lubelszczyźnie. Kupują cukierki, jest szansa na kolejne produkty (zdjęcia)

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

7 komentarzy

  1. Po co marszałek był na konferencji ? Przecież to nie jest spółka miejska ? Niech kupują – i zwiększają produkcję tylko żeby płacili – bo jak nie zapłacą to marszałek na pewno nie pomoże ! Niech do URSUS-a pojedzie na konferencje bo tam jest większy problem. Jak to mówią sukces ma ojców wielu a porażka jest sierotą !

  2. A traktorów nie chcą kupić? Do każdego traktora autobus elektryczny gratis.

    • Jeśli mowa o gratisach to mogliby im do każdej tony cukierków dodawać ponoś cudowny śmigłowiec montowany w Swidniku, którego nawet nasza armia misjonarzy nie chce.

  3. Jak z są Dubaju, to wiadomo że najbardziej interesują ich wyroby czekoladowe, hehe! 😉

  4. kakaowe draże:)

  5. Już cenę wyrobów mlecznych wywindowali, teraz cukierki pójdą w górę ?

  6. A bimmera nie chcą gratis do kontenera?

Z kraju