Ponad 200 części o wartości około miliona złotych ze skradzionych pojazdów w „dziupli samochodowej” (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej jako biegli eksperci uczestniczyli w działaniach wymierzonych w przestępczość samochodową. W wyniku wspólnych działań z z funkcjonariuszami Komendy Głównej Straży Granicznej i policjantami KSP zabezpieczono ponad 200 części samochodowych, których wartość szacowana jest na około milion złotych.

Do realizacji sprawy doszło w ostatnich dniach, a w czynnościach jako biegli eksperci wzięli udział funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Terespolu oraz Komendy Głównej Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Laboratorium Kryminalistycznego KSP.

Policjanci z Warszawy mieli informacje, że kradzione samochody na terenie stolicy i ościennych powiatów, a także z Niemiec, trafiają w jedno miejsce do tzw. „dziupli samochodowej” w miejscowości Kiciny w powiecie wyszkowskim. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze na posesji i w najbliższej okolicy ujawnili liczne części samochodowe.

Na miejscu ujawniono wycięte elementy karoserii zawierające numery VIN, które po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazały się pochodzić z kradzionych samochodów. Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań zarówno ujawnione elementy karoserii, jak również ponad 200 innych części samochodowych. Wartość zabezpieczonych do badań części jest szacowana na kwotę około 970 tysięcy złotych.

Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego w wieku 25 i 37 lat, którym na chwilę obecną przedstawiono 7 zarzutów popełnienia przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Coś z tą wartością chyba nie tak. Każda musiałaby kosztować ok. 5000 zł.

 2. Jako laik…. Jak bez katalogowania (wiadomo czas to pieniądz, zwłaszcza w takim fachu) oni uplyniali czesci, nie gubiąc się w zeznaniach…?!

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Alle sukces. Jeden robi wała w garniturze na 70 milionów i jemu nic, tu nagle kilka starych spężyn za kosmiczne pieniądze.

 4. Mam pytanie…w charakterze biegłych ekspertów od czego była tam straż graniczna ???

 5. Sumowanie wyroków !!!
  Gdyby zsumowano wyroki za każdą kradziony pojazd lub jego część, to złodziej/paser przez długie lata nie wyszedłby na wolność. A inni dobrze by się zastanowili.
  Ale jeżeli odpowiada się za jedno, nawet najcięższe przestępstwo to popełniając kolejne niczym bandzior/złodziej/paser nie ryzykuje.
  I śmieje się wszystkim prosto w nos.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska