Ponad 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju, 658 w woj. lubelskim

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w kraju. Minionej doby zarejestrowano ponad 10 tys. nowych zakażeń, w tym 658 w woj. lubelskim.

– Mamy 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1 315), mazowieckiego (1 162), śląskiego (1 008), podkarpackiego (881), kujawsko-pomorskiego (771), wielkopolskiego (755), łódzkiego (675), lubelskiego (658), pomorskiego (548), dolnośląskiego (462), opolskiego (362), warmińsko-mazurskiego (348), zachodniopomorskiego (285), lubuskiego (283), podlaskiego (268), świętokrzyskiego (259) – poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 658 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– 158 osób z Lublina,
– 52 osób z Zamościa,
– 29 osób z Chełma,
– 6 osób z Białej Podlaskiej,
– 74 osób z powiatu lubelskiego,
– 55 osób z powiatu zamojskiego,
– 40 osób z powiatu puławskiego,
– 32 osób z powiatu kraśnickiego,
– 28 osób z powiatu świdnickiego,
– 25 osób z powiatu biłgorajskiego,
– 25 osób z powiatu opolskiego,
– 19 osób z powiatu łukowskiego,
– 18 osób z powiatu chełmskiego,
– 17 osób z powiatu lubartowskiego,
– 16 osób z powiatu radzyńskiego.
– 15 osób z powiatu ryckiego,
– 11 osób z powiatu łęczyńskiego,
– 10 osób z powiatu hrubieszowskiego,
– 10 osób z powiatu krasnostawskiego,
– 5 osób z powiatu włodawskiego,
– 4 osób z powiatu bialskiego,
– 4 osób z powiatu tomaszowskiego,
– 3 osób z powiatu parczewskiego,
– 2 osób z powiatu janowskiego.

Do dnia 21 października 2020 roku na terenie woj. lubelskiego potwierdzono łącznie 8267 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 3827 ozdrowieńców i zarejestrowano 139 zgonów. Aktualnie 14172 osób jest poddanych kwarantannie, a 398 objętych nadzorem epidemiologicznym.

– Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób – przekazał resort zdrowia.

(fot. pixabay.com, MZ)

142 komentarze

 1. Ludzie przeżyli Oświęcim, tyfus, dezynterię a Wy panikujecię wszystko kiedyś się skończy pandemia też, pozostanie depresja, nerwice lękowe i następni lekarze których będzie za mało to psychiatrzy.

  • Pewnie Moni tylko z tą różnicą że twoja rodzina może się bardzo skurczyć – masz rację że pozostanie depresja jak matka- ojciec będzie opłakiwać śmierć swoich dzieci i odwrotnie ale jak napisałaś nie panikuj kiedyś się pandemia skończy – od soboty na siłownie a 1 listopada koniecznie na cmentarz !

  • aha koniecznie bez tych waszych brudnych szmat, skarpet czy kagańców !

  • No, z tym przeżywaniem Oświęcimia czy tyfusu to bym nie przesadzał… Coraz durniejsze te wasze „argumenty”.

  • @Moni… to twój wpis?

   […]Brawo PIS jestem z Wami trzeba szanować Braci Mniejszych macie mój głos w następnych wyborach brawo Panie Jarosławie jest Pan wspaniałym Człowiekiem” […]

   Wpis na lublin112 w artykule:
   „Konfederacja składa wniosek do senatora, PSL zbiera podpisy. Nie zgadzają się z projektem „piątki dla zwierząt”

   Nie mam więcej pytań… 😉

 2. Samo państwo chce aby były zakażenia. Przykład szkoły, nauczyciele, pracownicy mają potwierdzone zakażenia a sanepid nie widzi powodów aby wprowadzić nauczanie zdalne !! To wszystko już się kupy nie trzyma, rząd jest przeciwko nam.

 3. No i co niedowiarki?Niema wirusa?

 4. Nie widzicie jak Celebryci trąbią o tym, że są lub byli chorzy na covid? Jak to strasznie nie mogli oddychać? A ozdrowieńców 70+ wcale nie jest mało i nikt o nich nie mówi. Propaganda i plandemia. I tyle. Przecinanie wstęg poklepywanie się po plecach, przytulenie kasy z UE. Jak ktoś tego nie widzi dalej to jest już naprawdę amebą 🙂

  • Właśnie tych kowidowych celebrytow i ja wyczaiłem. Oszusci. Jestes chory jeden z drugim to siedz w domu daj przykład a nie antyprzykład. tam samo jak głowny plandemista pseudolekarz siemion ….dali mu z ulicy pijaczkow co smiali sie z plandemi i byli chorzy…i od racu media tv ze smiali sie z plandemi a zachorowali i juz nie beda sie smiac….kumacie to ??? Czy kowidanowy łeb juz nie przyjmuje takich informacji?

  • Ja rozumiem żeby tobie lali strumienie EURO na konto w celu powielania tych idiotyzmów – a ty nawet złamanego centa nie dostałeś i nie dostaniesz a robisz z siebie tu wielkiego lobbystę – zobacz kto kim manipuluje !

   • siedzcie i się bójcie. nic wiecej wam nie pozostało kowidianie. wały wsickają na każdym kroku. i nawet tego nie skomentujecie.

    • Nie strasz, nie strasz, bo się… 😉

     Nie żebym się przyp***lał, ale widzę że wyznawcy sekty „Tin foil hat” coraz częściej biją wściekłą pianę spod zaciśniętych zębów… Powoli wasza argumentacja się wysypuje się… Oczywiście – dostosowujecie się do zmieniających się warunków… 😉

     Jak to pisał z uśmiechem na twarzy kilkanaście dni temu obywatel Rola, jego nie ruszy nawet przy 20 000 przypadków zachorowań dziennie.

     W myśl zasady, że „jeśli fakty przeczą mojej teorii tym gorzej dla faktów”? Powodzenia…

    • Bo my antymózgowcy już siedzimy w piwnicach już dawno, tylko tak piszemy prowokacyjnie.

  • cd. Właśne skopiowałem ten post z innego portalu, a to właśnie przez ludzi o takim podejściu rośnie nam ilośc przypadków.

 5. Czytając te niektóre wypociny i spostrzeganie przez niektórych rzeczywistości skłania mnie do myśli że ludzkość nie zostanie zabita przez COVID 19 a ulegnie samozagładzie. Cieszę się że są ludzie którzy w sposób doceniający wypowiadają się o naszej pracy i tak jak niektórzy już wiedzą że ten system mimo naszych wysiłków się zawali. To prawda że pędzimy na oparach już nie tyłko pod względem fizycznym ale psychicznym również. Tym bardziej że nie doszliśmy do apogeum zachorowalności. Ostatnio czerpaliśmy siłę właśnie od Was otuchę wsparcie wielką sympatię o co Was w imieniu koleżanek kolegów proszę
  Tym bardziej że przyszłe dwa tygodnie będą kluczowe dla nas i naszej pracy. Chcemy od nas dać Wam wiarę że jesteśmy i będziemy z Wami bo jest to naszym nadrzędnym celem i mam nadzieję że mimo czarnych scenariuszy będziemy razem się wspierać
  Życzę wam zdrowia a koleżankom i kolegom wytrwałości i tyłu powrotów do swoich rodzin i bliskich co wyjść do pracy

  • Ratownik medyczny już pokazał jak to wszystko funkcjonuje. Zdrowia życzę.

  • Ratownik ja szanuję trud, który wkładacie w swoją pracę ale powiedz mi na co my czekamy jeśli chodzi o covid i po co ta cała panika i strach. W czym panika pomaga, w czym paraliż i strach pomaga? Jaką masz nadzieję? Na co?

 6. W mediach już straszą 3 falą 😀 hehe zdrowia wam życze kowidianie, głownie psychicznego 😀

 7. Rok temu, każdy wziąłby kwas acetylosalicylowy lub inna tabletkę z paracetamolem albo ibuprofenem, których nazw handlowych nie wymieniam celowo, ale większość ma na końcu ex i popił herbatą z miodem. Teraz musi być sensacyjnie, zwykłe przeziębienie to wstyd, covid jest medialny można na szkle się pokazać.

  • To weź podjedź na OIT gdzieś i do rurki intubacyjnej każdemu z wirusem pokrusz aspirynkę. Tylko w soli musisz rozcieńczyć, bo inaczej się nie wchłonie-oczywiście fizjologicznej.Może lekarze nie wiedzą, że zamiast respiratorka- aspirynka. Uratowałbyś tyle istnień.

 8. Sposób na plandemię

  Jedyny sposób na wygaszenie tel PLANDEMII to przestać testować.
  Wrócimy do normalności w ciągu kilku dni.

 9. A co zrobić w przypadku jeżeli pracownik jest na kwarantannie a pracodawca kryje go i nie poinformuje innych bo jest praca sezonowa ? Nawet nie ma o czym dyskutować

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS