Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pomysłowość oszustów nie zna granic. „Masz prawo do zwrotu podatku, wypełnij formularz”

Oszuści nie próżnują i co chwila wymyślają nowe sposoby, jak tu dobrać się do naszych oszczędności. Tym razem podszywają się pod Ministerstwo Finansów.

W ostatnim czasie wiele osób otrzymało wiadomości mailowe, które sugerują, że ich nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Przykładowo można się z nich dowiedzieć, że ma się prawo do zwrotu podatku w wysokości np. 634.79 zł. Aby otrzymać pieniądze, należy jednak wypełnić formularz

Są też informacje, iż kontynuacja procesu zwrotu kosztów może zająć do 24 godzin, jednak proces ten może zostać opóźniony, jeśli formularz zwrotu nie zostanie prawidłowo przesłany. Tymczasem okazuje się, że jest to kolejna próba oszustwa.

Jak wyjaśnia Michał Deruś z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, maile dotyczące rozliczenia podatku są fałszywe. Co więcej, wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych i danych kart kredytowych. Nie należy otwierać tej strony.

Przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej apelują również, aby w przypadku otrzymania tego typu wiadomości niezwłocznie skontaktować się z Izbą przesyłając tego maila na adres [email protected].

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Cebularze pazerne na kasę, zaraz się nabiorą.

Z kraju