690 680 960

Drzewa otoczono ławkami. Nowe miejsca do odpoczynku mają też chronić rośliny (zdjęcia)

Otaczające drzewa płotki zostały zamienione na ławki. Oprócz zapewnienia dodatkowych miejsc do odpoczynku dla mieszkańców, jednocześnie została zabezpieczona roślinność nasadzona w rabatach

Znajdujący się w centrum Krasnegostawu Plac 3 Maja jest dla mieszkańców miejscem odpoczynku i spotkań. Otoczony z każdej strony kamienicami rynek, pełen jest zieleni, a liczne drzewa w upalne dni dają cień. Wszystkie miejsca siedzące są praktycznie zawsze oblegane zarówno przez młodzież, jak i osoby w sile wieku. Dlatego też miasto postanowiło zamontować dodatkowe ławki.

Ustawiono je w ramach odświeżania wizerunku ścisłego centrum miasta. Pięć ławek okrągłych i dwie ławki eliptyczne mają poprawić funkcjonalność tego miejsca zarówno dla mieszkańców, którzy w centrum miasta spędzają wolny czas, jak również dla turystów i uczestników miejskich imprez plenerowych.

Okalające istniejące klomby ławki zastąpiły płotki, które szczególnie podczas imprez miejskich, powodowały utrudnienia w przemieszczaniu się w obrębie rynku. Jak wskazują przedstawiciele Urzędu Miasta, dodatkowo znacznie zwiększy się liczba miejsc do odpoczynku dla mieszkańców, a jednocześnie została zabezpieczona roślinność nasadzona w rabatach.

(fot. UM Krasnystaw)

16 komentarzy

 1. Idealne miejsce na duże picie i przespanie się.

 2. Na pewno lepiej jak w Lublinie 🙂

 3. Może i ładnie. Szkoda tylko, że mieszkańcy nie rozumieją, że kupując przez internet, przez konsultantów telefonicznych czy domokrazcow w czasie pandemii zabierają miejsca pracy w mieście. Bardzo często te same produkty, usługi, rzeczy mogą dostać na miejscu w tej samej cenie ale nie bo po co się odrobinę wysilić i pójść do sklepu czy punktu. Ludzie pomyślcie ile punktów, sklepów a nawet banków zniknęło lub zmniejszyło się dlatego bo nie chciało wam się wysilić i przyjść. Taki punkt nie istnieje bo musi! tylko też musi na siebie zarobić czyli sprzedawać produkty, uslugi. Nie sprzedaje to nie zarabia jest więc zamykany, a tam pracują lub pracowali mieszkańcy tego miasta którzy Tu płacą podatki, żyją, wydają pieniadze. Nie zdziwcie się, że po pandemii tego czy innego punktu już nie będzie bo wam się niechcialo przyjść-i nie mówcie ze się baliście bo w biedronce czy Lidlu tłumy więc strachu nie ma. Brak jest lokalnej lojalności, a potem zdziwienie że z byle blachostka trzeba jechać do innego miasta lub tracić czas na infolinii. Chcecie by to miasto żyło to kupujcie u Swoich, nie na infolinii, od domokrazcy czy przez internet. Wspierajcie mieszkańców nie korporacje

  • Dobrze, tylko proszę mi napisać co takiego taki Turysta mógłby we wsi kupić ?

   • A kto mówi o turystach? Tu chodzi o mieszkańców by zanim coś kupią przez internet czy infolinię sprawdzili czy nie ma tego w ich mieście bo wtedy wspierają swoich(mimo że może pracują dla korporacji) . Poza tym zanim „turysto” napiszesz wieś sprawdz fakty, no chyba że jesteś takim turysta dla którego wyjazd do miasta to wycieczka.

    • Haha, faktycznie pełno tam zieleni, kilka łysych drzew i beton. A co do zakupow.. Oranzada Hellena w Lewiatanie jest juz za 4,99 zl. Jeszcze nuedawni placilam 2,69 zl. I wiele innych priduktow za kosmiczne ceny. Niestety covid nie spowodowal, ze moje zarobki tez sa kismuczne, wiec tak, bede robic zakuoy przez internet.

     • Dla niego to wystarczy. Gumowce z filcem, gwoździe i sznurek , a ze spożywki to najlepiej opłatek i kurczaka. By w niedzielę na kolanach w kościele oddaj pieniądze i wracajcie do domów. SIC

      • Może Tobie wystarcza mi nie, choć ciężko komentować brak sensownych argumentów. Mi też zarobki nie wzrosły a, że ceny idą w górę podziękujcie tym na kogo głosowaliście. Ja nie mówię o sklepach spożywczych tylko np. O sieciowkach, bankach, telekomach sklepach rtv i agd, sprzedających telewizję. Kupując to samo co masz na miejscu przez internet czy w innym mieście nabijasz tylko kasę korporacji a nic z tych pieniędzy nie zostaje lokalnie, nie dają miejsc pracy. Przecież w tym mieście też mogłoby być wiele fajnych sklepów i ludzie mieli by pracę, ale przez mentalnośc i lenistwo nie ma, a potem zdziwienie że tego sklepu czy innego w tym mieście nie ma, placowki banku itp. O to mi chodzi, nie mówię by przepłacać tylko kupować rozsądnie.

       • I żebyś może zrozumiał o co chodzi to dam Ci przykład. Masz w mieście punkty sprzedające tv, czy nawet telefony, usługi bankowe. Sprzedaja te same produkty, po tych samych cenach co infolinia, inne salony w innych miastach. Pracując w tym punkcie człowiek zarabia jeśli sprzedaje, płaci tu podatki, ZUS itp. I teraz klienci zamiast brać u niego biorą (choć często gorsza i drozsza ofertę) przez infolinie zarabia korporacja ale on nie. Oczywiście wytłumaczenie jest jedno bo nie wiedziałam, że jest taka oferta na miejscu, ale jakos z reklamacjami każdy wie gdzie isc. Skutek jest tego że prędzej czy później punkt przestaje istnieć bo się nie oplaca go trzymać że względu na koszty, osoby tam pracujące tracą pracę a lojalni klienci punkt gdzie mogą załatwić sprawe. Na koniec zdziwienie dlaczego tego czy innego punktu w tym miejscu nie ma, i wlasnie o to chodzi by ludzie się zastanowili, bo jeśli jest taniej gdzie indziej to ok, a jeśli kosztuje tyle samo to kogo wolisz wspierać korpo czy swoich?

        • Oczywiście że kupuję w korpo i sieciówkach bo jest najtaniej i wszystko jest nowe i świeże. Jet facet kapitalizm a Turysta umie liczyć kiedy mogę zarobić a kiedy stracić. Dobrze by Pan to rozumiał gdyby miał Pan stycznośc większa z giełda towarową. Obudz się Pan to nie feudalizm !

 4. A w dziurze Lublin drzewa się wycina na rozkaz robaka.

 5. idealne miejsce na sranie przez gołębie….

 6. Turystów? Serio?

 7. piekny beton

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas