Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pomiędzy Lublinem a Łęczną znów kursują busy. Na razie kilka razy dziennie

Nowy przewoźnik rozpoczął kursy na trasie Lublin – Łęczna. Na razie w rozkładzie jazdy jest tylko kilka połączeń dziennie, jednak ich liczba ma się zwiększyć.

W poniedziałek uruchomiona została komunikacja pasażerska na trasie Lublin – Łęczna. Na razie jest to kilka kursów dziennie, jednak ich liczba sukcesywnie ma się zwiększać. Trasę postanowił obsługiwać nowy przewoźnik. Z Łęcznej busy wyjeżdżają o godz.: 5:50, 8:30, 17:50 i 20:10, z kolei z dworca PKS w Lublinie o godz.: 5:00, 7:25, 15:25 i 19:25. Pojazdy kursują również w soboty i niedziele. W Lublinie mają końcowy przystanek obok szpitala przy al. Kraśnickiej.

Przypomnijmy, dwaj główni przewoźnicy, którzy obsługiwali trasę Lublin – Łęczna, zawiesili działalność z powodu epidemii koronawirusa oraz zaostrzenia przepisów związanych z przewozem osób. Autobusy firmy Piątek Bus przestały jeździć w połowie marca, zaś firmy Łęcz-Trans pod koniec marca.

Pasażerom, podróżującym na tej trasie, zostały do dyspozycji jedynie busy kursujące pomiędzy Lublinem a Włodawą. W tym przypadku jednak kursów również jest tylko kilka dziennie i należy liczyć się z tym, że pierwszeństwo będą mieli pasażerowie podróżujący na całej trasie, niż ci, którzy zamierzają przejechać tylko kilka przystanków. Busy wyjeżdżają z Włodawy o godz.: 5:50, 9:00, 12:15 i 18:40 zaś z Lublina o 7:40, 12:00, 14:10 i 20:25.

(fot. Przewozy24)

24 komentarze

 1. Coraz więcej restrykcji zostaje wycofanych, ograniczenia w kolejnych sektorach gospodarki zostają zdejmowane, a ludzie ponownie zaczynają swobodnie się przemieszczać. Dobrze, prawidłowo. Pozostaje tylko pytanie – co takiego stało się na przestrzeni ostatniego (półtora) miesiąca – szczepionki oczywiście nie ma i długo nie będzie, nie znaleziono również żadnego leku, który działałby bezpośrednio i skutecznie na objawy i powikłania związane z koronawirusem, zachorowań oficjalnie nie ubywa, a mimo to powoli wracamy do normalnego funkcjonowania. Można? Można. Dlaczego zatem najpierw trzeba było zniszczyć ludzki dobytek, życiowe inwestycje, działania, oszczędności i wszystko odgórnie zamknąć, skazać na zniszczenie i nędzę, a teraz, gdy nic się nie zmieniło, dojść do wniosku, że jednak gospodarka musi działać…

  • Idiotyczny komentarz. Gdyby rząd nie zamknął kraju, to byś teraz kopał masowe groby, a nie produkował się w internetach.

  • Jak dobry przewoźnik to zawsze sobie poradzi z krótką przerwą. Jak dziadtrans to zawiesi kursowanie.

  • Coraz więcej osób się nad tym zastanawia…
   Jak dla mnie celowe działania…

  • z prostego powodu – by nie zapchać na masę oddziałów szpitalnych które nie były na to przygotowane jak to się stało np. we Włoszech. I mimo obostrzeń okazało się że niewiele do zablokowania zabrakło i dalej niewiele brakuje. No i by wyedukować społeczeństwo co do zasad higieny bo „wolacy” to brudasy. Zobaczymy co będzie po zluzowaniu obostrzeń ale osobiście wolał bym zachorować – jak już tak się zdarzy – jak służba zdrowia nie będzie maksymalnie przeciążona bo nigdy nie wiadomo jak to się przejdzie. A ty co wybierasz?

   • Przy śmiertelności i powikłaniach na poziomie zwykłej grypy nie byłoby żadnego przeciążenia. Wyedukować to trzeba społeczeństwo żeby medialnej panice nie poddawało się.

   • A widziałeś na własne oczy co było we Włoszech, czy uwierzyłeś w medialną papkę? Szpitale zapchane, masowe groby?! Człowieku mogli ci pokazać co tylko by chcieli a i tak byś uwierzył!
    Po co się zainteresować skąd były te zdjęcia i nagrania tych trumien na lotnisku,lepiej łykać jak pelikan.
    Taka podpowiedź te trumny to nagrali ale w zeszłym latach…

  • Jak to nic się nie zmieniło ?? Służba zdrowia się przygotowała, przyleciało 200 ton sprzętu dla medyków, wprowadzono dla władzy i ich rodzin lepszą i bezkolejkową służbę zdrowia, po wyczerpaniu środków finansowych z tarczy pomocowej 1.0 wprowadzono tarczę 2,0 i szykują już 3.0, pan marcin szumowski i szumowski inwestments, a w ogóle wstaliśmy z kolan i mamy nieskończoną ilość pieniędzy.

 2. Dlatego żeby nie było sytuacji między innymi z Włoch, Hiszpanii. Pozdrawiam.

 3. Gdzie ten nowy przewoźnik ma rozkład jazdy?W urzędzie nic takiego nie widnieje, a tu szum na całe województwo.Jak się prowadzi taką działalność to trzeba opłaty za przystanki itd.a tu wyrwał się bo pielęgniarki do szpitala na kraśnickie miały problem z dojazdem.To jest Polska kursy na dziko a cena x2 jak normalnie była.

 4. A ģówno mnie obchodzi czy przyosiedlowy sklepik padnie czy nie ! Jak tam już dawno jego właściciel padł na mózg z cenami . Zdziera ile może. Wolę być zdrowa niż ratować gospodarkę.

  • Poczekamy jeszcze kilka miesięcy z zablokowaną gospodarką, nie będziesz miała z czego raty za mieszkanie zapłacić i co garnka włożyć to wtedy porozmawiamy.
   Pięćset plus też już wtedy nie będzie, a służba zdrowia tylko dla resortowych i ich rodzin. Dla pospólstwa paracetamol, szczaw i mirabelki. O ile susza nie zniszczy plonów.

  • Widzę konkurencja się odezwała 🙂 Sam nic nie zrobi a drugiemu żałuję.

  • Siedź w domu i nie wychodź, nikt bojącym się nie broni.

 5. Lublin – Łęczna…
  Proszę sprawdzić Lublin – Puławy. Jeśli nie zatrzyma się po drodze dalekobieżny autobus to ludzie nie mają jak dojechać do pracy.

 6. polityka PIS ot co

 7. I dobrze , to chamskie zachowanie było skoro inni dali radę i nie zostawili pasażerów na lodzie .Chytry traci dwa razy , miesiąc czasu mogli ograniczyć kursy a nie całkowicie zawieszać bez słowa przepraszam .Ludzie powinni wypiąć się na Blachę i Piątka .

 8. Do m7 to otwórz sobie transport i wtedy pogadamy kto na kogo się wypnie jak jeździły autobusy po kosztach to „mądrąłki”dzwonili ze skargami ,że 2 osoby za dużo bo koronawirus itp. Chamstwo trzeba kultury uczyć.Najtańsze bilety (za taki odcinek km)w województwie i niedogoda a teraz wszedł przewoźnik na dziko cena x2 i dobrze.Ciekawe na jak długo?Trzeba doceniać to co się ma,inni mają gorzej,ale to nic nie zmieni poprosto widać kto jeździ w takich autobusach…

  • Do Leon: Dokładnie. Trzeba szanować to, co się ma. Ja z przyjemnością wrócę do Łęcz-Transa jak tylko to będzie możliwe!

  • Zgodzę się z Leonem – wprowadzono restrykcje, bus mógł zabrać mniej osób niż chciało wsiąść,ludzie mieli pretensje że się nie mieścili i mimo że jeździli z danym przewoźnikiem od lat to w ramach zemsty (na nic tu winnym przewoźniku) cyk telefon na policję żeby skontrolowała autobus bo „epydemia!”

   Jak się boisz o swoje zdrowie to siedź w domu, a reszta społeczeństwa sobie bez ciebie poradzi. Zobaczycie, na razie mali przedsiębiorcy, ale po nich oberwą kolejni i efekt kuli śnieżnej pociągnie za sobą zapaść gospodarki, co z tego że sklepy będą otwarte jak niedługo nie będzie za co w nich zakupy zrobić. Każdy musi zarabiać, ja, ty, pan i pani i nie tylko właściciel busów,ale też ich kierowcy.
   Chcecie jeździć? A donosami odbieracie chleb całym rodzinom

 9. na dziko facet ma działalność przecież

  • No może i ma działalność,ale żeby wejść z transportem osób na konkretną linie trzeba spełnić więcej warunków, akurat ten przewoźnik wszystko obszedł…nic dziwnego już w Palestynie się panoszą,a teraz tu zbudują polin